07.09.2014 Tampere, Vinttikoirien ratajuoksun maailmanmestaruuskilpailut MM-2014

Ylituomarin kertomus:

Vinttikoirien ratajuoksun maailmanmestaruuskilpailut kilpailtiin Tampereen Kaupissa. Osallistujia oli 15 eri maasta ja ensimmäisen kerran oli osallistuja Euroopan ulkopuolelta, Yhdysvalloista afgaaninarttu. Kilpailut sujuivat hyvin. Uusi ratarekisteriohjelma oli ensiarvoisen tärkeä kilpailujen sujuvalle läpiviemiselle ja ajanotto oli varmistettu kolminkertaisella järjestelmällä. Kiitos kaikille vapaaehtoisille ja onnittelut kaikille hienoista tuloksista.

Tiina Flytström

* merkityt ajat ovat KV-aikoja. SERTK merkitään ainoastaan yhdelle koiran KV-ajalle per kilpailu. Jos koira saa kokeesta DISKin yhdellekään sen KV-ajalle ei merkitä SERTK:ta.

Lähtö 1: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U127GOLD RUN'S DYNASTYBE Reyniers22,927 s * SERTK
2.U115POWERPLAY'S YSULAICADEWerner Rogoll22,992 s * SERTK
3.U141IZZY-LIZZY V. DIA-ROBINNENLD. Hense23,698 s * SERTK
4.2359CULANN'S ONTAPVKKirsi Silvan23,895 s * SERTK
Lähtö 2: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U146ENGLISH HEARTCHAndré Keller, Lenka Dvorakova22,242 s * SERTK, RE
2.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti23,380 s * SERTK
3.2403BARCHABELL'S KATHARSISLLMari Iivonen-Forsstén23,720 s * SERTK
4.U131RABBIT'S COVE JADRANKABE Vandermeulen24,384 s
Lähtö 3: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U43GEYSER FORCE GENTLE HEART CZTereza a Marcel Fraňkovi23,346 s * SERTK
2.2220OOCHIGEA'S IZBYIROCESW-HMari Iivonen-Forsstén23,683 s * SERTK
3.U130HATEYA RIVER DU TEPEE D'AMOURBE Vandermeulen, De Witte23,969 s * SERTK
Lähtö 4: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U113RACING KING'S BRENDADEClaudia Bertelsbeck22,681 s * SERTK
2.2281SATTUMAN BJ-MARTTAPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki23,547 s * SERTK
3.U76IRIS ZHEMCHUZHNAYARUE. Utyaganova23,915 s * SERTK
Lähtö 5: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti23,096 s * SERTK
2.U140IRIANA V. DIA-ROBINNENLD. Hense23,913 s * SERTK
3.2420ANKAA SPEEDY STARPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki24,091 s * SERTK
4.U77COCO CHANELRU Osin, Pyzhyanova24,215 s
Lähtö 6: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U133JAY LINZI UDASCHKABES. Schroyen22,933 s * SERTK
2.U21FERMIEREFRDominique Buisson23,300 s * SERTK
3.2537PALETIN TUUTIKKIPVKLeena Hursti24,156 s * SERTK
Lähtö 7: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U129OLD ROAD'S LOOPYLADYBED. Valvekens23,680 s * SERTK
2.2050ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTELLEeva Salmela, Lasse Salmela23,740 s * SERTK
3.2692MAXWIN ISADORAPVKPasi Malinen, Helena Malinen24,252 s
Lähtö 8: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U128FLYING DREAMBE Reyniers22,552 s * SERTK
2.U139GOSSY-POSSY V. DIA-ROBINNENLD. Hense23,697 s * SERTK
3.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONW-HMarjo Stöckell23,990 s * SERTK
4.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark24,115 s * SERTK
Lähtö 9: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 10: whippet, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 11: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U132FLYING HUNTER DU PACK DE LA JETBE Lambaerts, Pelgrims22,888 s * SERTK
2.U11KILKENNY TOTOROITMario Rocchi23,345 s * SERTK
3.2578MAXWIN HIPHOPSSVKHanne-Mari Jantunen24,978 s LOUK
Lähtö 12: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 13: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo22,848 s * SERTK
2.U12FARHENHEITDIBHITMarise Masdana23,580 s * SERTK
3.U72LAKSHERI INDIGORUB. Kotov24,723 s
Lähtö 14: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U8ACHILLEITCinzia Ingrosso22,509 s * SERTK
2.2332BRONA V.D. WATERRAMPVKTuula Malvisalo, Erkki Ruusunen23,507 s * SERTK
3.U137EXILIONLR. Floor24,581 s
Lähtö 15: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U135QUIXAND FALLOUT BOYNLD.C Veenstra22,319 s * SERTK
2.U10AIACEITGianni Pedron22,598 s * SERTK
3.2200SATTUMAN BJ-JOE KIDDPVKVirve Keltakangas, Kari Keltakangas23,224 s * SERTK
Lähtö 16: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,197 s * SERTK
2.2528PALETIN TEEMATVKKaisa Koski23,741 s * SERTK
-.U69AIRON AGILE KIN DNEPROVSKAYA PIRANYARUIgor Petrov-DISK
Lähtö 17: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.2160KIITURIN NN-REMY MARTINSSVKTarja Seppänen23,390 s * SERTK
2.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela23,624 s * SERTK
3.U7IDOMIC'S EL ROYAL TISSOTSEMattias Lundberg24,996 s
Lähtö 18: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U134KAYOK VAN'T NIEUWE WOUDBE Lambaerts, Pelgrims23,182 s * SERTK
2.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist23,382 s * SERTK
3.U70ARISTEAS DNEPROVSKAYA PIRANYARUE. Shalimova24,326 s
Lähtö 19: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U117RACING KING'S BUDDYDESandra Malice22,962 s * SERTK
2.U136WALL-E OF GOLDENBLUENLD. Hense23,131 s * SERTK
3.2574PALETIN TEQUILAPVKBirgitta Lepistö23,679 s * SERTK
Lähtö 20: whippet, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U9ETTOREITGianni Pedron22,210 s * SERTK, RE
2.2355EFFLORESCO'S KAJANOSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen22,577 s * SERTK
3.2510PALETIN TEETEEK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,972 s * SERTK
Lähtö 21: englanninvinttikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
Peruttu
Lähtö 22: englanninvinttikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U101DEBBY BO AFFAIRDEKarin Sänger28,958 s * SERTK
2.U123ZEAGLE VIERINBE- Valvekens29,330 s * SERTK
3.U47MASSEY'S PANTHERPLKatarzyna Piotrowska29,815 s * SERTK
4.2499HEPI HEPRI THE HANTER OF GOOD LUCKPVKPäivi Härkönen35,406 s
Lähtö 23: englanninvinttikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U102SPECIAL HOT SOCKS BE COOLDEClaudia Neugebauer28,860 s * SERTK
2.2650DENEVIEW SNOWTOESGYTimo Mäenpää29,041 s * SERTK
3.2643RUN-UP WILD CRANBERRYK-SVKKNina Heinäaho29,589 s * SERTK
4.U122HYLIAN WISDOMBE Debloudts30,367 s
Lähtö 24: englanninvinttikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U100LUCYDEIngo Paeske28,590 s * SERTK, RE
2.2147BLACK-WIDOWPVKKati Tammisalo30,668 s
3.U54TORO ROSSORUI. Kovalenok31,772 s
Lähtö 25: saluki, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U126KAIDA Y-SHIRVANBE Adriaens33,228 s *
2.2405TÂDJ MAHÂL JALAKALILALLPäivi Lehtikangas, Janne Lehtikangas33,739 s * SERTK, Luopui semifinaalista
3.U104HOMA'Y TIZPA IRANSCHAHRDEMonika Dahncke34,569 s Luopui semifinaalista
Lähtö 26: saluki, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U103HAFTRANGI TIZPA IRANSCHAHRDEUrsula Lehr32,722 s * SERTK
2.U33KAMRIA OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser34,644 s
3.2070ACTION Ö EL HOR LAAMANPVKPäivi Kulmala37,241 s Luopui semifinaalista
Lähtö 27: saluki, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U125KASUMI Y-SHIRVANBE Van Laer, Brughmans32,457 s * SERTK
2.2608TAZILLAH FADIA FARAHNAZSSAKSatu Marttila35,559 s
3.U34KADIMAH OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser35,861 s
Lähtö 28: saluki, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U32LAAIBAH OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser32,548 s * SERTK
2.U105EBEDIYET FARDOS EL ARAB DEMartina Kissener33,353 s *
3.U68BASARAT KARIM FLORISTANARUElena Soboleva36,042 s
Lähtö 29: saluki, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U109IBN AS SAMUM EL RIADDEKarl-Heinz Kunz33,450 s * SERTK
2.U35LAYYIN OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser33,900 s * SERTK
3.2071AGENT AMOK EL HOR LAAMANPVKPäivi Kulmala35,597 s Luopui semifinaalista
Lähtö 30: saluki, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U107IBN AS SABIL EL RIADDEMonique Kunz32,841 s * SERTK
2.U110DEL SAHIN FARDOS EL ARABDEHeike Bräuer32,989 s * SERTK
3.2676AL-KEFEUS ALRAIPVKPäivi Kulmala33,401 s * SERTK
4.2559TAZILLAH FAYZAL FARISSSAKHeidi Wiik, Alexander Wiik33,968 s * SERTK
Lähtö 31: saluki, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U45ZARGAN MAYSOONA'SPLJolanta Gruber32,920 s *
2.2477RUWEIS HAYTHAMSSVHMinna Pikkarainen, Kari Pikkarainen33,139 s * SERTK
3.U111IRAAF IRANSCHAHRDEMonika Dahncke34,482 s
Lähtö 32: saluki, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.2187SHARRAQUE ASVINNK-SVKKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä34,817 s
2.U112ILA IRANSCHAHRDEMonika Dahncke34,861 s
3.U1KHALILS SETAREHSESari Hasa37,182 s
-.U44ASHRAB ABKABUD MAYSOONA'SPLJolanta Gruber-DISK
Lähtö 33: saluki, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
Peruttu
Lähtö 34: afgaaninvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U94KUSHIDESigrid Schulz34,351 s * SERTK
2.U97MIN EL MARIQ GARISJAHDEGuido Enge35,659 s *
3.2374CHINGA V.D. BREMMENPVKSami Suomela, Mia Salmi36,493 s * SERTK
4.U93ADIRA EL QASIRDEHildegard Enge36,527 s * SERTK
Lähtö 35: afgaaninvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U6HIGH FLYING KEPI OF SYNERGONUSErnest Abresch34,187 s * SERTK
2.U120KAVALINYABEM. Schroyen34,806 s * SERTK
3.U95AYESHA EL QASIRDEGuido Enge36,135 s * SERTK
Lähtö 36: afgaaninvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.2505HURRICANE BREMMEN OF SYNERGONTVKSami Suomela34,612 s * SERTK
2.U149PASCHDOU'S AHMADCHPatrick Meier37,211 s * SERTK
3.U99ASCHMAD EL QASIRDEGabriele Rehn40,410 s Luopui semifinaalista
Lähtö 37: afgaaninvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U150PASCHDOU'S ZAJIMCHHeinz Müller, Marianne Müller36,134 s * SERTK
2.2371CHARAN V.D. BREMMENK-SVKKMarko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen36,299 s * SERTK
3.U148PASCHDOU'S ZAYDANCHPatrick Meier36,971 s * SERTK
Lähtö 38: afgaaninvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U98HAKIM BREMMEN OF SYNERGONDEGabriele Rehn34,213 s * SERTK
2.U119KASSIDYBE Leloup34,400 s * SERTK
3.U151PASCHDOU'S ASILCHHeinz Müller, Marianne Müller35,994 s * SERTK
4.2558AZARANG KOMETEN KOMMERK-SVKEija Kelkka, Teemu Kelkka40,423 s
Lähtö 39: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
1.U129OLD ROAD'S LOOPYLADYBED. Valvekens23,745 s *
2.2420ANKAA SPEEDY STARPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki24,181 s *
3.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONW-HMarjo Stöckell24,233 s
Lähtö 40: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
1.2050ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTELLEeva Salmela, Lasse Salmela23,532 s *
2.U77COCO CHANELRU Osin, Pyzhyanova24,011 s * SERTK
3.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark24,044 s *
4.U130HATEYA RIVER DU TEPEE D'AMOURBE Vandermeulen, De Witte24,107 s *
Lähtö 41: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
1.2537PALETIN TUUTIKKIPVKLeena Hursti23,643 s *
2.2359CULANN'S ONTAPVKKirsi Silvan23,651 s *
3.U131RABBIT'S COVE JADRANKABE Vandermeulen24,024 s * SERTK
4.U76IRIS ZHEMCHUZHNAYARUE. Utyaganova24,030 s *
Lähtö 42: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 43: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 44: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 45: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 46: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 47: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 48: whippet, nartut, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 49: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
1.U11KILKENNY TOTOROITMario Rocchi23,744 s *
2.2510PALETIN TEETEEK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,809 s *
3.2528PALETIN TEEMATVKKaisa Koski24,000 s *
Lähtö 50: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
1.2160KIITURIN NN-REMY MARTINSSVKTarja Seppänen23,494 s *
2.2574PALETIN TEQUILAPVKBirgitta Lepistö23,830 s *
3.U7IDOMIC'S EL ROYAL TISSOTSEMattias Lundberg24,641 s
4.U70ARISTEAS DNEPROVSKAYA PIRANYARUE. Shalimova24,953 s
Lähtö 51: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
1.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela23,250 s *
2.U12FARHENHEITDIBHITMarise Masdana23,760 s *
3.U137EXILIONLR. Floor24,636 s
4.U72LAKSHERI INDIGORUB. Kotov24,740 s
Lähtö 52: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 53: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 54: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 55: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 56: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 57: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 58: whippet, urokset, 2. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 59: englanninvinttikoira, 2. aikajuoksu, 480 m
1.U47MASSEY'S PANTHERPLKatarzyna Piotrowska29,798 s *
2.U122HYLIAN WISDOMBE Debloudts30,409 s
3.U54TORO ROSSORUI. Kovalenok32,119 s
Lähtö 60: englanninvinttikoira, 2. aikajuoksu, 480 m
Peruttu
Lähtö 61: englanninvinttikoira, 2. aikajuoksu, 480 m
Peruttu
Lähtö 62: englanninvinttikoira, 2. aikajuoksu, 480 m
Peruttu
Lähtö 63: saluki, nartut, Semifinaali, 480 m
1.U125KASUMI Y-SHIRVANBE Van Laer, Brughmans32,595 s *
2.U126KAIDA Y-SHIRVANBE Adriaens33,742 s *
3.U33KAMRIA OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser34,816 s
4.2608TAZILLAH FADIA FARAHNAZSSAKSatu Marttila35,763 s
-.U105EBEDIYET FARDOS EL ARAB DEMartina Kissener-DISK
Lähtö 64: saluki, nartut, Semifinaali, 480 m
1.U32LAAIBAH OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser32,455 s *
2.U103HAFTRANGI TIZPA IRANSCHAHRDEUrsula Lehr32,666 s *
3.U34KADIMAH OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser35,610 s
-.U68BASARAT KARIM FLORISTANARUElena Soboleva-DISK
Lähtö 65: saluki, nartut, Semifinaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 66: saluki, urokset, Semifinaali, 480 m
1.U107IBN AS SABIL EL RIADDEMonique Kunz32,812 s *
2.U109IBN AS SAMUM EL RIADDEKarl-Heinz Kunz33,436 s *
3.U35LAYYIN OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser33,582 s *
4.U1KHALILS SETAREHSESari Hasa39,514 s
Lähtö 67: saluki, urokset, Semifinaali, 480 m
1.U45ZARGAN MAYSOONA'SPLJolanta Gruber32,942 s *
2.2676AL-KEFEUS ALRAIPVKPäivi Kulmala33,682 s *
3.2559TAZILLAH FAYZAL FARISSSAKHeidi Wiik, Alexander Wiik34,111 s
4.U112ILA IRANSCHAHRDEMonika Dahncke34,218 s
Lähtö 68: saluki, urokset, Semifinaali, 480 m
1.U110DEL SAHIN FARDOS EL ARABDEHeike Bräuer32,924 s *
2.2477RUWEIS HAYTHAMSSVHMinna Pikkarainen, Kari Pikkarainen33,187 s *
3.2187SHARRAQUE ASVINNK-SVKKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä33,739 s * SERTK
4.U111IRAAF IRANSCHAHRDEMonika Dahncke34,545 s
Lähtö 69: afgaaninvinttikoira, nartut, Semifinaali, 480 m
1.U6HIGH FLYING KEPI OF SYNERGONUSErnest Abresch34,321 s *
2.U95AYESHA EL QASIRDEGuido Enge37,991 s *
-.U97MIN EL MARIQ GARISJAHDEGuido Enge-DISK
Lähtö 70: afgaaninvinttikoira, nartut, Semifinaali, 480 m
1.U94KUSHIDESigrid Schulz34,767 s *
2.U120KAVALINYABEM. Schroyen34,956 s *
3.2374CHINGA V.D. BREMMENPVKSami Suomela, Mia Salmi36,466 s *
4.U93ADIRA EL QASIRDEHildegard Enge36,517 s *
Lähtö 71: afgaaninvinttikoira, urokset, Semifinaali, 480 m
1.U98HAKIM BREMMEN OF SYNERGONDEGabriele Rehn34,278 s *
2.U151PASCHDOU'S ASILCHHeinz Müller, Marianne Müller35,914 s *
3.U150PASCHDOU'S ZAJIMCHHeinz Müller, Marianne Müller36,103 s *
4.U149PASCHDOU'S AHMADCHPatrick Meier37,136 s *
Lähtö 72: afgaaninvinttikoira, urokset, Semifinaali, 480 m
1.U119KASSIDYBE Leloup34,490 s *
2.2505HURRICANE BREMMEN OF SYNERGONTVKSami Suomela34,604 s *
3.2371CHARAN V.D. BREMMENK-SVKKMarko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen36,266 s *
4.U148PASCHDOU'S ZAYDANCHPatrick Meier36,537 s *
5.2558AZARANG KOMETEN KOMMERK-SVKEija Kelkka, Teemu Kelkka40,188 s
Lähtö 73: whippet, nartut, Semifinaali, 350 m
1.U115POWERPLAY'S YSULAICADEWerner Rogoll22,634 s *
2.U146ENGLISH HEARTCHAndré Keller, Lenka Dvorakova22,699 s *
3.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti23,219 s *
4.U141IZZY-LIZZY V. DIA-ROBINNENLD. Hense23,615 s *
5.2281SATTUMAN BJ-MARTTAPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki23,723 s *
6.2537PALETIN TUUTIKKIPVKLeena Hursti23,835 s *
Lähtö 74: whippet, nartut, Semifinaali, 350 m
1.U128FLYING DREAMBE Reyniers22,875 s *
2.U133JAY LINZI UDASCHKABES. Schroyen23,294 s *
3.U21FERMIEREFRDominique Buisson23,383 s *
4.U139GOSSY-POSSY V. DIA-ROBINNENLD. Hense23,822 s *
5.2359CULANN'S ONTAPVKKirsi Silvan23,843 s *
6.2050ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTELLEeva Salmela, Lasse Salmela23,996 s *
Lähtö 75: whippet, nartut, Semifinaali, 350 m
1.U113RACING KING'S BRENDADEClaudia Bertelsbeck22,623 s *
2.U127GOLD RUN'S DYNASTYBE Reyniers22,712 s *
3.U43GEYSER FORCE GENTLE HEART CZTereza a Marcel Fraňkovi23,442 s *
4.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti23,855 s *
5.2220OOCHIGEA'S IZBYIROCESW-HMari Iivonen-Forsstén23,910 s *
6.U129OLD ROAD'S LOOPYLADYBED. Valvekens24,006 s *
Lähtö 76: whippet, urokset, Semifinaali, 350 m
1.U9ETTOREITGianni Pedron22,324 s *
2.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo23,021 s *
3.U132FLYING HUNTER DU PACK DE LA JETBE Lambaerts, Pelgrims23,298 s *
4.2200SATTUMAN BJ-JOE KIDDPVKVirve Keltakangas, Kari Keltakangas23,339 s *
5.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela23,630 s *
6.U12FARHENHEITDIBHITMarise Masdana23,656 s *
Lähtö 77: whippet, urokset, Semifinaali, 350 m
1.U135QUIXAND FALLOUT BOYNLD.C Veenstra22,531 s *
2.U10AIACEITGianni Pedron22,659 s *
3.U117RACING KING'S BUDDYDESandra Malice22,944 s *
4.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,132 s *
5.2332BRONA V.D. WATERRAMPVKTuula Malvisalo, Erkki Ruusunen23,741 s *
6.U11KILKENNY TOTOROITMario Rocchi23,752 s *
Lähtö 78: whippet, urokset, Semifinaali, 350 m
1.U8ACHILLEITCinzia Ingrosso22,357 s *
2.2355EFFLORESCO'S KAJANOSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen22,675 s *
3.U134KAYOK VAN'T NIEUWE WOUDBE Lambaerts, Pelgrims23,142 s *
4.U136WALL-E OF GOLDENBLUENLD. Hense23,280 s *
5.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist23,733 s *
6.2160KIITURIN NN-REMY MARTINSSVKTarja Seppänen24,015 s *
Lähtö 79: englanninvinttikoira, Finaali, 480 m
1.U102SPECIAL HOT SOCKS BE COOLDEClaudia Neugebauer28,516 s * CACIL, RE, MM-14
2.U100LUCYDEIngo Paeske28,759 s * V-CACIL
3.U101DEBBY BO AFFAIRDEKarin Sänger29,493 s *
4.U123ZEAGLE VIERINBE- Valvekens29,699 s *
5.2643RUN-UP WILD CRANBERRYK-SVKKNina Heinäaho29,934 s *
-.2650DENEVIEW SNOWTOESGYTimo Mäenpää-Luopui
Lähtö 80: saluki, nartut, Finaali, 480 m
1.U32LAAIBAH OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser32,455 s * CACIL, MM-14
2.U125KASUMI Y-SHIRVANBE Van Laer, Brughmans32,593 s * V-CACIL
3.U103HAFTRANGI TIZPA IRANSCHAHRDEUrsula Lehr32,715 s *
4.U33KAMRIA OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser34,656 s
5.U34KADIMAH OF FALCONERS DREAMATF. Wiehser35,571 s
-.U126KAIDA Y-SHIRVANBE Adriaens-DISK
Lähtö 81: saluki, urokset, Finaali, 480 m
1.U107IBN AS SABIL EL RIADDEMonique Kunz33,319 s * CACIL, MM-14
2.U109IBN AS SAMUM EL RIADDEKarl-Heinz Kunz33,732 s * V-CACIL
3.2477RUWEIS HAYTHAMSSVHMinna Pikkarainen, Kari Pikkarainen34,003 s
4.2676AL-KEFEUS ALRAIPVKPäivi Kulmala34,082 s
5.U110DEL SAHIN FARDOS EL ARABDEHeike Bräuer35,388 s
-.U45ZARGAN MAYSOONA'SPLJolanta Gruber-DISK
Lähtö 82: afgaaninvinttikoira, nartut, Finaali, 480 m
1.U6HIGH FLYING KEPI OF SYNERGONUSErnest Abresch34,723 s * CACIL, MM-14
2.U120KAVALINYABEM. Schroyen34,966 s * V-CACIL
3.U94KUSHIDESigrid Schulz34,977 s *
4.2374CHINGA V.D. BREMMENPVKSami Suomela, Mia Salmi36,440 s *
5.U95AYESHA EL QASIRDEGuido Enge36,602 s *
Lähtö 83: afgaaninvinttikoira, urokset, Finaali, 480 m
1.U98HAKIM BREMMEN OF SYNERGONDEGabriele Rehn34,472 s * CACIL, MM-14
2.U119KASSIDYBE Leloup34,591 s * V-CACIL
3.2505HURRICANE BREMMEN OF SYNERGONTVKSami Suomela34,782 s *
4.2371CHARAN V.D. BREMMENK-SVKKMarko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen36,604 s *
5.U151PASCHDOU'S ASILCHHeinz Müller, Marianne Müller36,724 s *
6.U150PASCHDOU'S ZAJIMCHHeinz Müller, Marianne Müller36,781 s *
Lähtö 84: whippet, nartut, Finaali, 350 m
1.U113RACING KING'S BRENDADEClaudia Bertelsbeck22,503 s * CACIL, MM-14
2.U128FLYING DREAMBE Reyniers22,504 s * V-CACIL
3.U127GOLD RUN'S DYNASTYBE Reyniers22,785 s *
4.U115POWERPLAY'S YSULAICADEWerner Rogoll22,916 s *
5.U133JAY LINZI UDASCHKABES. Schroyen23,064 s *
6.U146ENGLISH HEARTCHAndré Keller, Lenka Dvorakova23,124 s *
Lähtö 85: whippet, urokset, Finaali, 350 m
1.U9ETTOREITGianni Pedron22,134 s * CACIL, RE, MM-14
2.U135QUIXAND FALLOUT BOYNLD.C Veenstra22,483 s * V-CACIL
3.2355EFFLORESCO'S KAJANOSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen22,569 s *
4.U8ACHILLEITCinzia Ingrosso22,700 s *
5.U10AIACEITGianni Pedron22,728 s *
6.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo23,000 s *