04.10.2014 Tampere, Whippet XXVI Team‐Race, Whippet Veteraanimestaruus ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu

Ylituomarin kertomus:

Whippet-Harrastajat ry järjesti 4.10.2014 Tampereen Kaupin vinttikoiraradalla Team Race XXVI-kilpailun sekä W-H:n veteraanimestaruuden 2014. Samassa yhteydessä juostiin myös Salukikerhon rata- ja veteraanimestaruudet sekä kaikkien rotujen sijoituskilpailu. Tämä oli kauden viimeinen ratakilpailu. Sää pilvinen ja lämpötila n. 10 astetta. Rata aivan erinomaisessa kunnossa, tästä huolimatta juostiin vain yksi rataennätys, jonka tekijä palkittiin Vintyt ry:n erikoispalkinnolla (Winsome Yankees Apache). Kilpailu alkoi 11.55 koelähdöllä ja ensimmäinen lähtö starttasi 12.00. Kaikkiaan lähtöjä 46 kpl ja koiria 150 kpl! Vain kolmen koiran esitys jouduttiin diskaamaan häirinnän vuoksi.

Toimihenkilöt osaavia ja päteviä. Kilpailut sujuivat häiriöttä ja katkoitta lounashetkeä lukuunottamatta. Viimeinen lähtö suoritettiin 16:20. Tämän päälle vielä palkintojen jako. Hyvin järjestetty kilpailutapahtuma.

Jouko Huovinen

* merkityt ajat ovat KV-aikoja. SERTK merkitään ainoastaan yhdelle koiran KV-ajalle per kilpailu. Jos koira saa kokeesta DISKin yhdellekään sen KV-ajalle ei merkitä SERTK:ta.

Lähtö 1: whippet, Team Race 350 m lohko I ykköskoirat, 350 m
1.2282WINSOME YANKEES APACHELLPäivi Lehtikangas, Janne Lehtikangas22,18 s * SERTK, RE-yk
2.2222SATTUMAN BJ-MAHITISOSVKHJyrki Ruotsalainen, Tatu Ruotsalainen, Satu Ruotsalainen23,01 s * SERTK
3.2423STORKTOWN'S MAY DAY MAY DAYHVKHeidi Kero, Kai Karjalainen23,41 s * SERTK
4.2380FAST PACK'S AGAINST ALL ODDSW-HSari Lehtinen, David Giraut23,58 s * SERTK
5.2281SATTUMAN BJ-MARTTAPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki23,60 s * SERTK
Lähtö 2: whippet, Team Race 350 m lohko II ykköskoirat, 350 m
1.2355EFFLORESCO'S KAJANOSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen22,74 s * SERTK
2.2532MAXWIN HOOLIGANTVKPaula Stenroos, Jaakko Stenroos23,03 s * SERTK
3.2424WEIKOTIN JZ-TORSTIPVKMerja Lahti23,03 s * SERTK
4.2530LEKURIN KINGIK-SVKKHarri Koivula, Leevi Koivula23,45 s * SERTK
5.2343TUULIKELLON DISCOMOSHSatu Latva-Kyyny24,51 s
Lähtö 3: whippet, Team Race 350 m lohko II kakkoskoirat, 350 m
1.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo22,89 s * SERTK
2.2519OLD ROAD'S KAMAGURKAPVKMaria Malvisalo- Jauhiainen, Juha Jauhiainen23,05 s * SERTK
3.2507MAXWIN HURRICANETVKRiitta Suominen23,42 s * SERTK
4.2092JEWGENISTAJAN PUSKA-JUSSIK-SVKKRiikka Linnala23,94 s * SERTK
5.2430JUST NOSY SANDSTORMMOSHTaru Jäppinen24,99 s
Lähtö 4: whippet, Team Race 350 m lohko I kakkoskoirat, 350 m
1.2702MAXWIN INVICTUSW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi22,91 s * SERTK
2.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela23,15 s * SERTK
3.2577JEWGENISTAJAN HOKKUS-POKKUSOSVKHPia Näsi-Vimpari23,22 s * SERTK
4.2708MAXWIN IMAGOHVKUlla Karjalainen23,40 s * SERTK
5.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti23,54 s * SERTK
Lähtö 5: whippet, Team Race 350 m lohko I kolmoskoirat, 350 m
1.2437WEIKOTIN JZ-TUOVILLAnja Säe, Juha Säe23,78 s * SERTK
2.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist23,83 s * SERTK
3.2693BLACKBITCH'S LEONOSVKHNina Marttila, Anna Perälä23,91 s * SERTK
4.2551SÖKÖVINTIN CG-HUULI-VEIKKOHVKKati Hummelin23,95 s * SERTK
5.2563SHANNON DOWN FIRE CRACKERW-HMarjo Stöckell24,48 s
Lähtö 6: whippet, Team Race 350m lohko II kolmoskoirat, 350 m
1.2293OOCHIGEA'S JAZZCTIMEW-HAki Helminen, Marjaana Siltanen, Marja-Liisa Foxell23,01 s * SERTK
2.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,30 s * SERTK
3.2522EFFLORESCO'S LILLIANSSVKTarja Seppänen23,90 s * SERTK
4.2528PALETIN TEEMATVKKaisa Koski24,03 s * SERTK
5.2353NYANSSIN BERBERISK-SVKKTarja Luusua24,13 s * SERTK
Lähtö 7: whippet, Team Race 350m lohko II neloskoirat, 350 m
1.2382PROBAXON BUBBLEW-HMarjo Stöckell23,27 s * SERTK
2.2200SATTUMAN BJ-JOE KIDDPVKVirve Keltakangas, Kari Keltakangas23,58 s * SERTK
3.2690SOFTRACK FAST'N'SLOWK-SVKKRiikka Linnala, Jussi Linnala23,80 s * SERTK
4.2568SÖKÖVINTIN CG-HERRAN-TERTTUMOSHJenni Heiskanen24,62 s
5.2284JANGO V. ARKADITVKHenna Pitkäkaski, Marko Pitkäkaski24,68 s
Lähtö 8: whippet, Team Race 350 lohko I neloskoirat, 350 m
1.2663INDIAN HILL'S ARAMISOSVKHJari Forsstén23,48 s * SERTK
2.2555BLACKBITCH'S LORD OF THE RINGSHVKJulia Sahramäki, Mikko Leppänen23,84 s * SERTK
3.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONW-HMarjo Stöckell24,02 s * SERTK
4.2606LEKURIN KANELIOSVKHTuula-Liina Pekkarinen24,12 s * SERTK
5.2420ANKAA SPEEDY STARPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki24,16 s * SERTK
Lähtö 9: italianvinttikoira, Sijoitus, pisteet 15-40, 350 m
1.2750ACIRE MISTER CARAMELPVKRiina Lummekari27,76 s * SERTK
2.2645TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄLLSari Merve29,76 s * SERTK
3.2612TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINENPVKTaru Uuttu30,73 s
-.2669ACIRE BE MY BOYSICRiina Lummekari-DISK
Lähtö 10: whippet, Sijoitus, pisteet 19-40, 350 m
1.2653INDIAN HILL'S ARAGONPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Veera Lahti23,04 s * SERTK
2.2698MAXWIN IMPW-HAnne Saastamoinen23,41 s * SERTK
3.2500LEKURIN KUNDISSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli23,47 s * SERTK
4.2332BRONA V.D. WATERRAMPVKTuula Malvisalo, Erkki Ruusunen23,60 s * SERTK
5.2574PALETIN TEQUILAPVKBirgitta Lepistö23,94 s * SERTK
Lähtö 11: whippet, Sijoitus, pisteet 15-17, 350 m
1.2733OF STREAMLINE KEEN CHASERHVKMirva Roulamo, Sami Roulamo23,86 s * SERTK
2.2580JEWGENISTAJAN HULDA HUOLETONOSVKHAnna-Leena Lahti24,28 s
3.2699MAXWIN INDIESSVHTiina Pitkänen24,39 s
4.2706FIERCE FIREBALL ARROWW-HPasi Hämäläinen25,29 s
-.2716OF STREAMLINE KNICKERBOCKERSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen-DISK
Lähtö 12: whippet, Sijoitus, pisteet 15-15, 350 m
1.2726OF STREAMLINE KEROSENEHVKSusanna Valli23,28 s * SERTK
2.2685SOFTRACK FAST'N'MYTHICALPVKHanna Niemi, Juha Hovisto24,06 s * SERTK
3.2717PIKKULIISAN RAKAS MAJESTEETTIMOSHEija Lähdesmäki25,03 s
4.2739TARUMETSÄN KEVÄÄN HENTO HUOKAUSPVKSami Lammela25,07 s
5.2738JATZARIN CHANEL CHANCEPVKHeli Rintamäki25,63 s
Lähtö 13: whippet, Sijoitus, pisteet 13-15, 350 m
1.2734OF STREAMLINE KRYPTONITEHVKAnu Lehto24,74 s
2.2502PALETIN TARDEPVKTaina Pajuniemi24,80 s
3.2712PLAUDITE XTREMELY SPICYMOSHPirjo Jutila24,99 s
4.2661WHIPLANDIAN HELLS BELLSK-SVKKVeera Huotari, Nina Heinäaho25,07 s
5.2671WHIPLANDIAN HIGHWAY STARMOSHKati Soininen25,29 s
Lähtö 14: whippet, Sijoitus, pisteet 5-12, 350 m
1.2510PALETIN TEETEEK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,83 s * SERTK
2.2672NYANSSIN CHIVAS REGALK-SVKKJanne Sepponen24,49 s
3.2683PLAUDITE XTREMELY SPORTYLLCamilla Rissa24,68 s
4.2523EFFLORESCO'S LINNEAPVKMaija Salovaara24,91 s
-.2634FAST PACK'S BUMBLEBEEOSVKHLaura Niva, Heikki Niva-Luopui
Lähtö 15: whippet, Sijoitus , pisteet 15-40, 480 m
1.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti32,03 s * SERTK
2.2521APPLE GARDEN'S EX VISU AMORPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki32,90 s * SERTK, KVA-r
3.2566SKYISTHEBEST SEABISCUITW-HSusanna Jokinen33,76 s
Lähtö 16: saluki, SSAK:n ratamestaruus, pisteet 13-17, 480 m
1.2405TÂDJ MAHÂL JALAKALILALLPäivi Lehtikangas, Janne Lehtikangas33,41 s * SERTK
2.2665CARAVAN DHUU DAWARSSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä33,74 s * SERTK
3.2552ZARABIS PAYALTVKSatu Teräväinen34,80 s
4.2735HANGMATANA N'AGZIRTVKTuuli Soukka36,19 s
-.2660NON SERVIAM CTHULHU MYTHOSSSAKHeidi Sailola, Jari Sailola-DISK
Lähtö 17: saluki, SSAK:n ratamestaruus, pisteet 20-40, 480 m
1.2477RUWEIS HAYTHAMSSVHMinna Pikkarainen, Kari Pikkarainen33,54 s * SERTK
2.2269YUZAK SONBOLLLAntero Niemelä33,67 s * SERTK
3.2559TAZILLAH FAYZAL FARISSSAKHeidi Wiik, Alexander Wiik34,24 s
4.2565ZARABIS PRATITISSAKBjörn Träskböle, Jari Latva-Rasku34,50 s
Lähtö 18: faaraokoira, Sijoitus , pisteet 15-25, 480 m
1.2744BAZINGA A SONG OF ICE AND FIRELLEmilia Kanerva35,85 s * SERTK
2.2183ENIGMA SEEKING PERFECTIONSFKMeiju Puljujärvi, Ari Koivisto41,04 s
3.2436SIPHRA'S TATTOOED DANCERSFKJohanna Valkama, Krista Differt41,70 s
Lähtö 19: venäjänvinttikoira, Sijoitus , pisteet 14-28, 480 m
1.2583CHARLOTTE'RUSSE OCKLEBERRY FINNMOSHBerit Fagerström-Heinonen, Markku Heinonen34,71 s * SERTK
2.2549CHARLOTTE'RUSSE ORLOV HVOROSTOVSKYPVKTarja Mäkinen34,97 s * SERTK
3.2531KRIKOROVA ELLIPVKRitva Kähkönen35,16 s * SERTK
4.2638CHARLOTTE'RUSSE OTHILIA ORLOVSKAYAPVKKati Tammisalo35,65 s
-.2596ZIVANOVA'S BYJENA MINKAMIVIKSAnna Terho-KESK
Lähtö 20: unkarinvinttikoira, Sijoitus , pisteet 14-18, 480 m
1.2666PRIMADA CATCH THE FULL CATCHK-SVKKAnne Naukkarinen32,32 s * SERTK
2.2667PRIMADA FULL HUNTER'S HEARTK-SVKKAnne Naukkarinen32,73 s * SERTK
Lähtö 21: ibizanpodenco, Sijoitus , pisteet 15-15, 480 m
1.2748ROSENHILL'S LA-PERLAPVKKristiina Valtonen37,74 s
2.2749ARBECA'S AL MANZORPVKKristiina Valtonen40,78 s
Lähtö 22: afgaaninvinttikoira, Sijoitus , pisteet 7-15, 480 m
1.2730ZABARPVKMia Salmi34,82 s * SERTK
2.2740NELIAPILAN NIILIN JALOKIVISA-FARita Salonen, Antti Horto44,56 s
3.2491KULTAPIISKUN ESMERTTTarja Markkanen44,74 s
4.2719KINGSLEAH EDITH PIAFSA-FAAntti Horto, Rita Salonen45,21 s
Lähtö 23: afgaaninvinttikoira, Sijoitus , pisteet 24-40, 480 m
1.2505HURRICANE BREMMEN OF SYNERGONTVKSami Suomela34,54 s * SERTK
2.2374CHINGA V.D. BREMMENPVKSami Suomela, Mia Salmi35,70 s * SERTK
3.2371CHARAN V.D. BREMMENK-SVKKMarko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen35,73 s * SERTK
Lähtö 24: whippet, Veteraanisijoitus , pisteet 31-37, 280 m
1.2160KIITURIN NN-REMY MARTINSSVKTarja Seppänen18,66 s * SERTK
2.2050ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTELLEeva Salmela, Lasse Salmela18,80 s * SERTK
3.1974MAXWIN FANTOMTVKJaakko Stenroos, Paula Stenroos19,22 s * SERTK
Lähtö 25: whippet, Veteraanisijoitus , pisteet 21-22, 280 m
1.2177KIITURIN NN-TALISMANTVKHarri Pehrsson18,92 s * SERTK
2.1987GET ON TOP TIKING TIMEBOMBW-HSari Lehtinen, David Giraut19,98 s
3.2035PALETIN RAPIDFIREPVKMerja Lautala, Jorma Lautala20,00 s
Lähtö 26: whippet, Veteraanisijoitus , pisteet 3-14, 280 m
1.2098PIKKUNEIDIN BORN TO FLYPVKAnne Lång-Argillander, Matti Koikkalainen19,27 s * SERTK
2.1981BESCHÜTZER BRAVEHEARTTVKKatri Koski19,51 s
3.1900BIMU-PIMU DE CASTLEFINNLLSirke Örn, Eeva Salmela19,99 s
Lähtö 27: saluki, SSAK:n Veteraanimestaruus, pisteet 15-40, 280 m
1.2187SHARRAQUE ASVINNK-SVKKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä19,90 s
2.2066GHAZAL ALFARANA KHAOSPVKTeija Laukka21,78 s
Lähtö 28: italianvinttikoira, Sijoitus, pisteet 15-24, 280 m
1.2727TARUMETSÄN RAKKAUDEN TÄHTIPÖLYÄPVKTaru Uuttu23,03 s * SERTK
2.2645TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄLLSari Merve23,92 s *
3.2573KULHOUND WALKING ON SUNSHINEPVKVarpu Karhu24,30 s
4.2379SOLTAR'S ROCK N' ROLLHVKOlga Raukola25,61 s
Lähtö 29: whippet, Etana, pisteet 1 -3, 280 m
1.2250SATTUMAN BJ-JERMULLSirke Örn, Pentti Örn20,39 s
2.2238STORKTOWN'S OCTOPUSSYTVKHarri Pehrsson20,47 s
3.2317TIGER'S CHAOS NONSTOP PLAUDITEMOSHPirjo Jutila, Sanna Wåg21,07 s
4.2193TIGER'S CHAOS ALLTIMEPLAUDITEMOSHPirjo Jutila21,13 s
5.1937GASELLE'S GET ONPVKIda-Maria Björkqvist22,85 s
Lähtö 30: whippet, Etana, pisteet 7-11, 280 m
1.2683PLAUDITE XTREMELY SPORTYLLCamilla Rissa19,79 s
2.2178OF STREAMLINE LAZY LIZARDSSVKElina Vihonen20,07 s
3.2422JUST NOSY WILLOWHVKHeli Poikonen20,24 s
4.2646JUORUAKKATVKMaija Laine20,33 s
5.2438SOPISCO ENSIHUPIK-SVKKJanne Sepponen20,47 s
Lähtö 31: whippet, Etana, pisteet 12-13, 280 m
1.2554JUSTJAJUSTPVKTimo Tolvanen, Annukka Tolvanen19,52 s
2.2236LUMINUOLEN BROKKIOSVKHPia Näsi-Vimpari19,85 s
3.2662FIERCE FIREBALL ANGELICAMOSHJanne Tuominen, Jonna Tuominen20,15 s
4.2302PIKKUNOKAN BEDAZZLEDK-SVKKSuvi Halonen20,94 s
5.2431PUHURIN ZYRETHEW-HPasi Hämäläinen21,82 s
Lähtö 32: whippet, Etana, pisteet 13-18, 280 m
1.2632NYANSSIN COCAINEK-SVKKJohanna Savolainen19,70 s
2.2635MIYESSA BUCKET OF LOVELVRiikka Mäki19,77 s
3.2544JUSTIINSAJUUPVKJanika Vilppula19,90 s
4.2712PLAUDITE XTREMELY SPICYMOSHPirjo Jutila19,96 s
5.2475HOOKOPLAN HAYABUSAPVKHanna-Mari Hartin20,43 s
Lähtö 33: saluki, Sijoitus, pisteet 10-14, 280 m
1.2658AAVATUULEN AMORFINA NEMEAHPVKMervi Mäkinen20,37 s
2.2417KHRONOS MIN AL ASIFETVKSeija Lehmusto21,07 s
Lähtö 34: whippet, Sijoitus, pisteet 7-14, 280 m
1.2547BLACKBITCH'S LEGEND OF ZORROOSVKHNina Marttila, Anna Perälä18,89 s * SERTK
2.2254OOCHIGEA'S IZBYIWANNAOSVKHPekka Rahunen19,40 s * SERTK
3.2309BERENIKE V.D. WATERRAMPVKMaria Malvisalo- Jauhiainen, Juha Jauhiainen19,44 s
4.2459RIVEREDGES AMARANTHSSVHAnne Lång-Argillander19,95 s
5.2610TARUMETSÄN TYYNTÄ ENNEN MYRSKYÄPVKMari Huovinen, Taru Uuttu21,10 s
Lähtö 35: whippet, Sijoitus, pisteet 14-14, 280 m
1.2692MAXWIN ISADORAPVKPasi Malinen, Helena Malinen18,95 s * SERTK
2.2548SÖKÖVINTIN CG-HYVÄ-SYLVIW-HMarjaana Siltanen, Marja-Liisa Foxell19,18 s * SERTK
3.2390MAXWIN GAGAHVKUlla Karjalainen19,25 s * SERTK
4.2369NYANSSIN BELLISK-SVKKNina Heinäaho19,35 s * SERTK
5.2319PALETIN SPEEDWAYPVKTaina Pajuniemi19,74 s
6.2364TAURANGA IITAW-HHarri Pehrsson19,89 s
Lähtö 36: whippet, Sijoitus, pisteet 15-15, 280 m
1.2566SKYISTHEBEST SEABISCUITW-HSusanna Jokinen19,55 s
2.2743OF STREAMLINE MACHINE GUNSSVKElina Vihonen19,79 s
3.2717PIKKULIISAN RAKAS MAJESTEETTIMOSHEija Lähdesmäki19,91 s
4.2661WHIPLANDIAN HELLS BELLSK-SVKKVeera Huotari, Nina Heinäaho19,94 s
5.2706FIERCE FIREBALL ARROWW-HPasi Hämäläinen20,28 s
Lähtö 37: whippet, Sijoitus, pisteet 15-19, 280 m
1.2699MAXWIN INDIESSVHTiina Pitkänen19,00 s * SERTK
2.2525APPLE GARDEN'S FESTINA LENTEPVKHanna-Mari Hartin19,19 s * SERTK
3.2733OF STREAMLINE KEEN CHASERHVKMirva Roulamo, Sami Roulamo19,24 s *
4.2574PALETIN TEQUILAPVKBirgitta Lepistö19,31 s *
5.2580JEWGENISTAJAN HULDA HUOLETONOSVKHAnna-Leena Lahti19,55 s
6.2186MACARENAN BRIDGEPVKSuvi Paulavirta, Tapio Paulavirta19,62 s
Lähtö 38: whippet, Sijoitus, pisteet 22-40, 280 m
1.2698MAXWIN IMPW-HAnne Saastamoinen18,62 s *
2.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti18,63 s *
3.2500LEKURIN KUNDISSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli18,63 s *
4.2537PALETIN TUUTIKKIPVKLeena Hursti19,11 s * SERTK
5.2192SÖKÖVINTIN CA-GEENAW-HMarjaana Siltanen, Marja-Liisa Foxell19,23 s * SERTK
Lähtö 39: whippet, Team Race, lohdutusfinaali, ykköskoirat, 280 m
1.2532MAXWIN HOOLIGANTVKPaula Stenroos, Jaakko Stenroos18,40 s *
2.2530LEKURIN KINGIK-SVKKHarri Koivula, Leevi Koivula18,70 s *
3.2281SATTUMAN BJ-MARTTAPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki19,36 s *
4.2343TUULIKELLON DISCOMOSHSatu Latva-Kyyny19,62 s
Lähtö 40: whippet, Team Race, lohdutusfinaali, kakkoskoirat, 280 m
1.2507MAXWIN HURRICANETVKRiitta Suominen18,65 s *
2.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti18,80 s *
3.2092JEWGENISTAJAN PUSKA-JUSSIK-SVKKRiikka Linnala18,91 s *
4.2430JUST NOSY SANDSTORMMOSHTaru Jäppinen19,88 s
Lähtö 41: whippet, Team Race, lohdutusfinaali, kolmoskoirat, 280 m
1.2528PALETIN TEEMATVKKaisa Koski18,81 s *
2.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist18,82 s *
3.2522EFFLORESCO'S LILLIANSSVKTarja Seppänen18,98 s *
4.2353NYANSSIN BERBERISK-SVKKTarja Luusua19,12 s *
Lähtö 42: whippet, Team Race, lohdutusfinaali, neloskoirat, 280 m
1.2690SOFTRACK FAST'N'SLOWK-SVKKRiikka Linnala, Jussi Linnala18,90 s *
2.2420ANKAA SPEEDY STARPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki19,12 s *
3.2284JANGO V. ARKADITVKHenna Pitkäkaski, Marko Pitkäkaski19,39 s * SERTK
4.2568SÖKÖVINTIN CG-HERRAN-TERTTUMOSHJenni Heiskanen19,49 s
Lähtö 43: whippet, Team Race, finaali, ykköskoirat, 280 m
1.2282WINSOME YANKEES APACHELLPäivi Lehtikangas, Janne Lehtikangas17,95 s *
2.2355EFFLORESCO'S KAJANOSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen18,06 s *
3.2424WEIKOTIN JZ-TORSTIPVKMerja Lahti18,33 s *
4.2222SATTUMAN BJ-MAHITISOSVKHJyrki Ruotsalainen, Tatu Ruotsalainen, Satu Ruotsalainen18,49 s *
5.2423STORKTOWN'S MAY DAY MAY DAYHVKHeidi Kero, Kai Karjalainen18,58 s *
6.2380FAST PACK'S AGAINST ALL ODDSW-HSari Lehtinen, David Giraut18,93 s *
Lähtö 44: whippet, Team Race, finaali, kakkoskoirat, 280 m
1.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo18,37 s *
2.2519OLD ROAD'S KAMAGURKAPVKMaria Malvisalo- Jauhiainen, Juha Jauhiainen18,42 s *
3.2708MAXWIN IMAGOHVKUlla Karjalainen18,48 s *
4.2702MAXWIN INVICTUSW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi18,48 s *
5.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela18,67 s *
6.2577JEWGENISTAJAN HOKKUS-POKKUSOSVKHPia Näsi-Vimpari18,72 s *
Lähtö 45: whippet, Team Race, finaali, kolmoskoirat, 280 m
1.2293OOCHIGEA'S JAZZCTIMEW-HAki Helminen, Marjaana Siltanen, Marja-Liisa Foxell18,31 s *
2.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala18,72 s *
3.2437WEIKOTIN JZ-TUOVILLAnja Säe, Juha Säe18,76 s *
4.2693BLACKBITCH'S LEONOSVKHNina Marttila, Anna Perälä18,82 s *
5.2551SÖKÖVINTIN CG-HUULI-VEIKKOHVKKati Hummelin18,94 s *
6.2563SHANNON DOWN FIRE CRACKERW-HMarjo Stöckell19,56 s
Lähtö 46: whippet, Team Race, finaali, neloskoirat, 280 m
1.2382PROBAXON BUBBLEW-HMarjo Stöckell18,64 s *
2.2663INDIAN HILL'S ARAMISOSVKHJari Forsstén18,68 s *
3.2200SATTUMAN BJ-JOE KIDDPVKVirve Keltakangas, Kari Keltakangas18,83 s *
4.2606LEKURIN KANELIOSVKHTuula-Liina Pekkarinen18,91 s *
5.2555BLACKBITCH'S LORD OF THE RINGSHVKJulia Sahramäki, Mikko Leppänen18,98 s *
6.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONW-HMarjo Stöckell19,19 s *