06.09.2014 Tampere, Vinttikoirien ratajuoksun maailmanmestaruuskilpailut MM-2014

Ylituomarin kertomus:

Vinttikoirien ratajuoksun maailmanmestaruuskilpailut kilpailtiin Tampereen Kaupissa. Osallistujia oli 15 eri maasta ja ensimmäisen kerran oli osallistuja Euroopan ulkopuolelta, Yhdysvalloista afgaaninarttu. Kilpailut sujuivat hyvin. Uusi ratarekisteriohjelma oli ensiarvoisen tärkeä kilpailujen sujuvalle läpiviemiselle ja ajanotto oli varmistettu kolminkertaisella järjestelmällä. Kiitos kaikille vapaaehtoisille ja onnittelut kaikille hienoista tuloksista.

Tiina Flytström

* merkityt ajat ovat KV-aikoja. SERTK merkitään ainoastaan yhdelle koiran KV-ajalle per kilpailu. Jos koira saa kokeesta DISKin yhdellekään sen KV-ajalle ei merkitä SERTK:ta.

Lähtö 1: azawakh, 1. aikajuoksu, 480 m
Peruttu
Lähtö 2: sloughi, 1. aikajuoksu, 480 m
1.2257ALWAAHID ALZANAHVKSusanna Korpela, Janne Korpela35,883 s
2.2419ELEGANTIN MAGNETIITTIPVKTiia Kaitala37,041 s
3.1959ELEGANTIN LEHTIKULTAHVKTarja Matikainen37,351 s
Lähtö 3: sloughi, 1. aikajuoksu, 480 m
1.2392ELEGANTIN MUSKOVIITTIHVKUlla Mäkinen35,750 s
2.2479ELEGANTIN MERIPIHKAPVKNoora Vilén36,005 s
3.2337BRILJANTTI NURI AL BAIDAHVKTarja Matikainen36,314 s
Lähtö 4: faaraokoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.2183ENIGMA SEEKING PERFECTIONSFKMeiju Puljujärvi, Ari Koivisto40,753 s
2.U40AMBIKA TEMPLE OF SACHMETCZEva Maňasovi, Ivo Maňasovi41,146 s
3.U92TAT-TETERRA ALTYNAIDEJan Scotland42,673 s
Lähtö 5: faaraokoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.2215PAREESA ATON SA RUUSFKEmilia Kanerva, Jarno Halme39,443 s
2.2436SIPHRA'S TATTOOED DANCERSFKJohanna Valkama, Krista Differt40,422 s
3.U42SAWHORSE’S PARTY CRASHERCZEva Maňasovi, Ivo Maňasovi40,571 s
Lähtö 6: faaraokoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U91TA’FAZOLU CENSINADEJan Scotland37,684 s
2.2598NORTHGATE'S NOTHING ELSE MATTERSSFKHanna Ukura, Kari Ukura39,330 s
3.2242PAREESA BERSHA SAT ELLAHVKAdele Kanerva40,677 s
Lähtö 7: unkarinvinttikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U83BETCHA KATCHA PENNY LANEDEThomas Fiedler31,230 s * SERTK, RE
2.2667PRIMADA FULL HUNTER'S HEARTK-SVKKAnne Naukkarinen33,106 s
3.2214AVENINA'S BIVALYPVKSaara Kauppinen, Ville Kauppinen33,158 s
Lähtö 8: unkarinvinttikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.2679EGYETLEN ARANY ALMAOSVKHJonna Kuronen31,748 s * SERTK
2.U85DÉVAJ 1976 FORTÉLYDEKaterina Rais32,912 s * SERTK
3.2681HAJNALI TEJSZÍNHABOS KAKAÓLLJanica Ström33,551 s
Lähtö 9: unkarinvinttikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.2754SZELEK SZÁRNYÁN CSIRKEFOGÓPVKAgnes Bodor30,207 s * SERTK, RE
2.2652TIGRISBUNDAS EGOTUZPVKIda Salonen, Toni Hollt35,876 s
3.2625AVENINA'S CUKOR CIJELKATVKEmmi Savolainen, Henry Uuttu35,888 s
Lähtö 10: unkarinvinttikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U84DÉVAJ 1976 CSIPKEDEKaterina Rais31,392 s * SERTK
2.2666PRIMADA CATCH THE FULL CATCHK-SVKKAnne Naukkarinen32,091 s * SERTK
3.2687CSABA ÓHUNGARIKUMHVKHeidi Husu, Teppo Husu32,359 s * SERTK
Lähtö 11: venäjänvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U24EDWINA DE PRJEVALSKIFRDominique Buisson35,643 s
2.U81TURGAI'S KOURADEBarbara Spohr35,860 s
3.2674ANNA-SU YASMA-BIELKALLAnssi Saarinen, Annina Haili35,979 s
Lähtö 12: venäjänvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U26ELVIRA DE PRJEVALSKIFRFlorence Chevalier, Thierry Huvelle35,481 s
2.U53LUNNAJA RADUGA IDEYA FIXRUE. Balakireva35,799 s
3.2638CHARLOTTE'RUSSE OTHILIA ORLOVSKAYAPVKKati Tammisalo36,214 s
4.U143QUANTUM SATIS STEPOWY GONIECNLJosien Floor39,025 s
Lähtö 13: venäjänvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U23HINESS DE PRJEVALSKIFRFlorence Chevalier, Thierry Huvelle34,195 s * SERTK
2.U52LA-PULYARUG. Vidus34,265 s *
3.U25HODESSA DE PRJEVALSKIFRDominique Buisson34,418 s * SERTK
4.2408SKATIYASSVKLeena Sulkumäki, Sanja Kuusela, Heidi Lappalainen39,114 s
Lähtö 14: venäjänvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U144ANTON-NOW BRUNOHUViktoria Kecskes34,762 s *
2.U49ZLATOYARRUI. Petrova35,956 s
3.2198AATUSBKErja Vehkasalo, Joni Vehkasalo38,396 s
Lähtö 15: venäjänvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U50BORZIE-SENAVIAN LUTYRUA. Bukhantcova33,744 s * SERTK
2.2583CHARLOTTE'RUSSE OCKLEBERRY FINNMOSHBerit Fagerström-Heinonen, Markku Heinonen33,814 s *
3.2707ANNA-SU YEVGENI RUSHSSVKLeena Sulkumäki36,970 s
Lähtö 16: venäjänvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U27GORDY VON OCHOTNIKOVFRFlorence Chevalier, Thierry Huvelle35,250 s * SERTK
2.U48ZATEYNIKRUIu. Vladimirova35,480 s
-.U51LOVETS-UDALETSRUA. Gilyarevskaya-KESK
-.2249TARASOV'S HOLD YOUR HORSESPVKTarja Mäkinen-DISK
Lähtö 17: irlanninsusikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U67ZOLOTOE RUNO URALA SHALUNIARUO. Lipevich-Ei aikaa
-.U65OGNENNAYA STRELA IZ VOLSHEBNOGO LESARUIrina Kiryushina-DISK
-.U58PINKERTON IZ VOLSHEBNOGO LESARU Larisa Yakovleva, Irina Kiryushina-DISK
Lähtö 18: irlanninsusikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U61SIMPHONIA LIUBVI IZ VOLSHEBNOGO LESARU Drugin, Irina Kiryushina45,184 s
2.2428JASLANE'S KEEP A MEMORYOSVKHHannele Holmström, Jyrki Siivola45,285 s
3.U64SOLNECHNAYA MECHTA IZ VOLSHEBNOGO LESARUS Savko, Irina Kiryushina45,785 s
Lähtö 19: irlanninsusikoira, 1. aikajuoksu, 480 m
1.U59PRIVILEGIA IZ VOLSHEBNOGO LESARU Boris Konoplyov, Irina Kiryushina47,710 s
2.U60RECHENKA IZ VOLSHEBNOGO LESARUIrina Kiryushina52,809 s
3.U66OVATSIA IZ VOLSHEBNOGO LESARUS Savko, Irina Kiryushina71,540 s
Lähtö 20: italianvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 21: italianvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U37CANDELORA TILECOCZLuděk Měchura29,246 s * SERTK
2.U20ADELCHI MATILDEITGianpaolo Verna30,580 s
3.2636YLLADIAN CE'NEDRAHVKLeena Jääskelä33,538 s
Lähtö 22: italianvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U86E'CELESTE DE MAGISTRISDECarmen Statti29,703 s *
2.2612TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINENPVKTaru Uuttu30,043 s
3.2344TULIJÄRVEN GITTEHVKMarie Kontinen30,587 s
4.U39EBRIETA TILECOCZZdeněk Barák, Barbora Tvarogová34,146 s
Lähtö 23: italianvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.2311BERYLLINE FAZERIN SININENHVKLiisa Ukkola-Vuoti, Sauli Vuoti31,193 s
2.U4BRISCCILA ANNAPERLAEEInessa Zaitseva, Julia Radik32,750 s
3.U88GRISABELLA DE VALVERDE SANTODERenate Steffen34,385 s
Lähtö 24: italianvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.2644KURNOUS BALAM AGABHVKMia Willo28,695 s * SERTK
2.2356VILPERTIN DANZASICTaru Kiuru29,527 s * SERTK
3.U38DALIA TILECOCZZdeněk Barák30,729 s
Lähtö 25: italianvinttikoira, nartut, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U56DANIEL VENTO VITTORIARUIolanta Makarova30,735 s
2.U19ADELCHI REBECCAITGianpaolo Verna31,352 s
-.2569KURNOUS BUTTERFLYMOSHMarie Kontinen-DISK
Lähtö 26: italianvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U16ADELCHI LIONELLOITAngelo Lodovico Anselmi29,370 s *
2.U22FAROUKFRClaude Schneider31,924 s
3.2508GOD SAVE THE QUEEN DE MAGISTRISMOSHMarie Kontinen33,177 s
4.U29DARK LEGEND'S BIRD OF PREYATM. u. M. Giesinger34,608 s
Lähtö 27: italianvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U147ERCOLINOCHUrsula Marti30,471 s
2.U30IT GREY BUTTERFLY BUGATTIATM. Giesinger31,328 s
3.U55FALCO NOIR DE MAGISTRISRUMarina Filippovy, Vladimir Filippovy31,375 s
4.2651KURNOUS CHILLSanna Strang32,037 s
Lähtö 28: italianvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
1.U89DARK LEGEND'S HOLY SMOKEDEVanessa Schattat29,717 s * SERTK
2.U15ADELCHI ROMEOITElena Melis29,801 s * SERTK
3.2451NORTHGATE'S MIDNIGHT FANTASYOSVKHSaara Kokko30,691 s
Lähtö 29: italianvinttikoira, urokset, 1. aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 30: etnankoira, 1. aikajuoksu, 350 m
1.2413TULIMAAN HER HIGHNESSTVKSanna Koponen28,537 s * SERTK
2.2605TULIMAAN MIA MILANCATVKKaarina Kirjonen29,020 s * SERTK
3.2487COLISTO'S ISOLA DI SICILIAPVKKaisa Kurki, Risto Kurki30,164 s
Lähtö 31: etnankoira, 1. aikajuoksu, 350 m
1.2377VESPINJA'S FORTUNATAHVKTiina Perälä28,327 s * SERTK
2.2597TULIMAAN MIA CONTESSATVKSanna Koponen29,070 s * SERTK
3.2223COLISTO'S ARMANILVKHJorma Ylinen, Pasi Raak30,140 s
Lähtö 32: sloughi, Semifinaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 33: sloughi, Semifinaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 34: faaraokoira, Semifinaali, 480 m
1.U91TA’FAZOLU CENSINADEJan Scotland37,702 s
2.2436SIPHRA'S TATTOOED DANCERSFKJohanna Valkama, Krista Differt39,921 s
3.U40AMBIKA TEMPLE OF SACHMETCZEva Maňasovi, Ivo Maňasovi40,946 s
4.U42SAWHORSE’S PARTY CRASHERCZEva Maňasovi, Ivo Maňasovi41,441 s
Lähtö 35: faaraokoira, Semifinaali, 480 m
1.2215PAREESA ATON SA RUUSFKEmilia Kanerva, Jarno Halme39,975 s
2.2242PAREESA BERSHA SAT ELLAHVKAdele Kanerva41,324 s
3.2183ENIGMA SEEKING PERFECTIONSFKMeiju Puljujärvi, Ari Koivisto-Ei aikaa
-.2598NORTHGATE'S NOTHING ELSE MATTERSSFKHanna Ukura, Kari Ukura-DISK
Lähtö 36: unkarinvinttikoira, Semifinaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 37: unkarinvinttikoira, Semifinaali, 480 m
1.2754SZELEK SZÁRNYÁN CSIRKEFOGÓPVKAgnes Bodor30,063 s * RE
2.2679EGYETLEN ARANY ALMAOSVKHJonna Kuronen31,778 s *
3.2666PRIMADA CATCH THE FULL CATCHK-SVKKAnne Naukkarinen32,337 s *
4.2667PRIMADA FULL HUNTER'S HEARTK-SVKKAnne Naukkarinen32,757 s * SERTK
5.2214AVENINA'S BIVALYPVKSaara Kauppinen, Ville Kauppinen33,552 s
6.2625AVENINA'S CUKOR CIJELKATVKEmmi Savolainen, Henry Uuttu36,089 s
Lähtö 38: unkarinvinttikoira, Semifinaali, 480 m
1.U83BETCHA KATCHA PENNY LANEDEThomas Fiedler30,989 s *
2.U84DÉVAJ 1976 CSIPKEDEKaterina Rais31,532 s *
3.2687CSABA ÓHUNGARIKUMHVKHeidi Husu, Teppo Husu32,305 s *
4.U85DÉVAJ 1976 FORTÉLYDEKaterina Rais32,905 s *
5.2681HAJNALI TEJSZÍNHABOS KAKAÓLLJanica Ström33,235 s
6.2652TIGRISBUNDAS EGOTUZPVKIda Salonen, Toni Hollt35,057 s
Lähtö 39: venäjänvinttikoira, nartut, Semifinaali, 480 m
1.U23HINESS DE PRJEVALSKIFRFlorence Chevalier, Thierry Huvelle34,143 s *
2.2638CHARLOTTE'RUSSE OTHILIA ORLOVSKAYAPVKKati Tammisalo36,535 s
3.2674ANNA-SU YASMA-BIELKALLAnssi Saarinen, Annina Haili36,646 s
4.U24EDWINA DE PRJEVALSKIFRDominique Buisson36,649 s
-.U26ELVIRA DE PRJEVALSKIFRFlorence Chevalier, Thierry Huvelle-DISK
Lähtö 40: venäjänvinttikoira, nartut, Semifinaali, 480 m
1.U25HODESSA DE PRJEVALSKIFRDominique Buisson34,670 s *
2.U53LUNNAJA RADUGA IDEYA FIXRUE. Balakireva36,025 s
3.U81TURGAI'S KOURADEBarbara Spohr36,041 s
4.U143QUANTUM SATIS STEPOWY GONIECNLJosien Floor38,233 s
-.2408SKATIYASSVKLeena Sulkumäki, Sanja Kuusela, Heidi Lappalainen-DISK
-.U52LA-PULYARUG. Vidus-DISK
Lähtö 41: venäjänvinttikoira, urokset, Semifinaali, 480 m
1.U27GORDY VON OCHOTNIKOVFRFlorence Chevalier, Thierry Huvelle35,268 s *
2.U50BORZIE-SENAVIAN LUTYRUA. Bukhantcova35,760 s
3.U48ZATEYNIKRUIu. Vladimirova35,826 s
4.2198AATUSBKErja Vehkasalo, Joni Vehkasalo39,438 s
Lähtö 42: venäjänvinttikoira, urokset, Semifinaali, 480 m
1.2583CHARLOTTE'RUSSE OCKLEBERRY FINNMOSHBerit Fagerström-Heinonen, Markku Heinonen-Ei aikaa
2.2707ANNA-SU YEVGENI RUSHSSVKLeena Sulkumäki-Ei aikaa
-.U144ANTON-NOW BRUNOHUViktoria Kecskes-DISK
-.U49ZLATOYARRUI. Petrova-DISK
Lähtö 43: irlanninsusikoira, Semifinaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 44: irlanninsusikoira, Semifinaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 45: italianvinttikoira, nartut, Semifinaali, 350 m
1.2644KURNOUS BALAM AGABHVKMia Willo28,785 s *
2.U20ADELCHI MATILDEITGianpaolo Verna31,730 s
3.2636YLLADIAN CE'NEDRAHVKLeena Jääskelä31,985 s
4.U4BRISCCILA ANNAPERLAEEInessa Zaitseva, Julia Radik32,239 s
-.2344TULIJÄRVEN GITTEHVKMarie Kontinen-DISK
Lähtö 46: italianvinttikoira, nartut, Semifinaali, 350 m
1.U37CANDELORA TILECOCZLuděk Měchura29,061 s *
2.2612TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINENPVKTaru Uuttu29,762 s * SERTK
3.U38DALIA TILECOCZZdeněk Barák30,561 s
4.U19ADELCHI REBECCAITGianpaolo Verna31,156 s
5.U39EBRIETA TILECOCZZdeněk Barák, Barbora Tvarogová33,402 s
Lähtö 47: italianvinttikoira, nartut, Semifinaali, 350 m
1.2356VILPERTIN DANZASICTaru Kiuru29,200 s *
2.U86E'CELESTE DE MAGISTRISDECarmen Statti30,017 s
3.U56DANIEL VENTO VITTORIARUIolanta Makarova30,421 s
4.2311BERYLLINE FAZERIN SININENHVKLiisa Ukkola-Vuoti, Sauli Vuoti31,433 s
5.U88GRISABELLA DE VALVERDE SANTODERenate Steffen32,869 s
Lähtö 48: italianvinttikoira, urokset, Semifinaali, 350 m
1.2451NORTHGATE'S MIDNIGHT FANTASYOSVKHSaara Kokko30,241 s
2.U147ERCOLINOCHUrsula Marti30,505 s
3.U22FAROUKFRClaude Schneider31,067 s
4.2651KURNOUS CHILLSanna Strang32,065 s
-.U16ADELCHI LIONELLOITAngelo Lodovico Anselmi-DISK
Lähtö 49: italianvinttikoira, urokset, Semifinaali, 350 m
1.U89DARK LEGEND'S HOLY SMOKEDEVanessa Schattat29,735 s *
2.U15ADELCHI ROMEOITElena Melis29,848 s *
3.U55FALCO NOIR DE MAGISTRISRUMarina Filippovy, Vladimir Filippovy30,836 s
4.U30IT GREY BUTTERFLY BUGATTIATM. Giesinger31,260 s
5.2508GOD SAVE THE QUEEN DE MAGISTRISMOSHMarie Kontinen32,804 s
6.U29DARK LEGEND'S BIRD OF PREYATM. u. M. Giesinger35,300 s
Lähtö 50: italianvinttikoira, urokset, Semifinaali, 350 m
Peruttu
Lähtö 51: azawakh, Finaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 52: sloughi, Finaali, 480 m
1.2392ELEGANTIN MUSKOVIITTIHVKUlla Mäkinen36,549 s CACIL, MM-14
2.1959ELEGANTIN LEHTIKULTAHVKTarja Matikainen36,726 s V-CACIL
3.2479ELEGANTIN MERIPIHKAPVKNoora Vilén37,014 s
4.2419ELEGANTIN MAGNETIITTIPVKTiia Kaitala37,025 s
5.2257ALWAAHID ALZANAHVKSusanna Korpela, Janne Korpela37,359 s
6.2337BRILJANTTI NURI AL BAIDAHVKTarja Matikainen37,580 s
Lähtö 53: faaraokoira, Finaali, 480 m
1.U91TA’FAZOLU CENSINADEJan Scotland37,700 s MM-14
2.2215PAREESA ATON SA RUUSFKEmilia Kanerva, Jarno Halme39,513 s
3.2183ENIGMA SEEKING PERFECTIONSFKMeiju Puljujärvi, Ari Koivisto39,994 s
4.2436SIPHRA'S TATTOOED DANCERSFKJohanna Valkama, Krista Differt40,039 s
5.2242PAREESA BERSHA SAT ELLAHVKAdele Kanerva40,485 s
6.U40AMBIKA TEMPLE OF SACHMETCZEva Maňasovi, Ivo Maňasovi41,092 s
Lähtö 54: unkarinvinttikoira, Finaali, 480 m
1.2754SZELEK SZÁRNYÁN CSIRKEFOGÓPVKAgnes Bodor30,292 s * CACIL, MM-14
2.U83BETCHA KATCHA PENNY LANEDEThomas Fiedler31,337 s * V-CACIL
3.U84DÉVAJ 1976 CSIPKEDEKaterina Rais32,174 s *
4.2687CSABA ÓHUNGARIKUMHVKHeidi Husu, Teppo Husu32,284 s *
5.2679EGYETLEN ARANY ALMAOSVKHJonna Kuronen32,626 s *
6.2666PRIMADA CATCH THE FULL CATCHK-SVKKAnne Naukkarinen32,884 s *
Lähtö 55: venäjänvinttikoira, nartut, Finaali, 480 m
1.U25HODESSA DE PRJEVALSKIFRDominique Buisson35,183 s * CACIL, MM-14
2.U23HINESS DE PRJEVALSKIFRFlorence Chevalier, Thierry Huvelle35,197 s * V-CACIL
3.U81TURGAI'S KOURADEBarbara Spohr36,499 s
4.2638CHARLOTTE'RUSSE OTHILIA ORLOVSKAYAPVKKati Tammisalo37,665 s
-.2674ANNA-SU YASMA-BIELKALLAnssi Saarinen, Annina Haili-DISK
-.U53LUNNAJA RADUGA IDEYA FIXRUE. Balakireva-DISK
Lähtö 56: venäjänvinttikoira, urokset, Finaali, 480 m
1.U50BORZIE-SENAVIAN LUTYRUA. Bukhantcova35,741 s CACIL, MM-14
2.U27GORDY VON OCHOTNIKOVFRFlorence Chevalier, Thierry Huvelle36,203 s V-CACIL
3.U48ZATEYNIKRUIu. Vladimirova44,497 s
4.2707ANNA-SU YEVGENI RUSHSSVKLeena Sulkumäki50,123 s
-.2583CHARLOTTE'RUSSE OCKLEBERRY FINNMOSHBerit Fagerström-Heinonen, Markku Heinonen-DISK
Lähtö 57: irlanninsusikoira, Finaali, 480 m
1.U61SIMPHONIA LIUBVI IZ VOLSHEBNOGO LESARU Drugin, Irina Kiryushina43,834 s CACIL, MM-14
2.U59PRIVILEGIA IZ VOLSHEBNOGO LESARU Boris Konoplyov, Irina Kiryushina44,334 s V-CACIL
3.2428JASLANE'S KEEP A MEMORYOSVKHHannele Holmström, Jyrki Siivola47,198 s
4.U60RECHENKA IZ VOLSHEBNOGO LESARUIrina Kiryushina54,579 s
5.U67ZOLOTOE RUNO URALA SHALUNIARUO. Lipevich59,557 s
-.U64SOLNECHNAYA MECHTA IZ VOLSHEBNOGO LESARUS Savko, Irina Kiryushina-DISK
Lähtö 58: italianvinttikoira, nartut, Finaali, 350 m
1.2644KURNOUS BALAM AGABHVKMia Willo28,706 s * CACIL, MM-14
2.U37CANDELORA TILECOCZLuděk Měchura28,995 s * V-CACIL
3.2356VILPERTIN DANZASICTaru Kiuru30,137 s
4.2612TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINENPVKTaru Uuttu31,490 s
-.U20ADELCHI MATILDEITGianpaolo Verna-DISK
-.U86E'CELESTE DE MAGISTRISDECarmen Statti-DISK
Lähtö 59: italianvinttikoira, urokset, Finaali, 350 m
1.U89DARK LEGEND'S HOLY SMOKEDEVanessa Schattat30,025 s CACIL, MM-14
2.2451NORTHGATE'S MIDNIGHT FANTASYOSVKHSaara Kokko30,318 s V-CACIL
3.U15ADELCHI ROMEOITElena Melis30,348 s
4.U147ERCOLINOCHUrsula Marti30,928 s
5.U22FAROUKFRClaude Schneider31,211 s
6.U55FALCO NOIR DE MAGISTRISRUMarina Filippovy, Vladimir Filippovy36,016 s
Lähtö 60: etnankoira, Finaali, 350 m
1.2377VESPINJA'S FORTUNATAHVKTiina Perälä-MM-14, Ei aikaa
2.2413TULIMAAN HER HIGHNESSTVKSanna Koponen-Ei aikaa
3.2605TULIMAAN MIA MILANCATVKKaarina Kirjonen-Ei aikaa
4.2597TULIMAAN MIA CONTESSATVKSanna Koponen-Ei aikaa
5.2487COLISTO'S ISOLA DI SICILIAPVKKaisa Kurki, Risto Kurki-Ei aikaa
6.2223COLISTO'S ARMANILVKHJorma Ylinen, Pasi Raak-Ei aikaa