05.10.2019 Helsinki, Whippet XXXI Team Race, Whippet veteraaniratamestaruus ja kaikkien rotujen erikoiskilpailu

Ylituomarin kertomus:

Kauden viimeinen ratakoe, jossa ilahduttavan suuri koiramäärä. Järjestelyt sujuivat kiitettävästi ja toimihenkilöt olivat tehtäviensä tasalla. Suuret kiitokset kokeeseen osallistuneille koirille, oli hienoa seurata useita täysiä 5-6 koiran lähtöjä. Tuomarineuvosto hylkäsi 5 koiran suorituksen, 2 koiraa suljettiin kokeesta, yksi koira ei suostunut menemään lähtökoppiin ja toinen sulkeminen johtui loukkaantumisesta eläinlääkärin tarkastukseen jonottaessa. Ylituomari Mika Nyman.

Mika Nyman

* merkityt ajat ovat KV-aikoja. SERTK merkitään ainoastaan yhdelle koiran KV-ajalle per kilpailu. Jos koira saa kokeesta DISKin yhdellekään sen KV-ajalle ei merkitä SERTK:ta.

Lähtö 1: whippet, Team Race, Lohko I Ykköskoirat, 350 m
1.3220MADAKI'S JOHNNY CASHW-HAsko Jokinen21,79 s * SERTK
2.3039APACHE NATION'S A LOTASPIRITLLSari Sormunen22,27 s * SERTK
3.3073MAXWIN KOMMANDOTVKJaakko Stenroos22,96 s * SERTK
4.3165SKYISTHEBEST TYSONHVKHelena Törmänen22,98 s * SERTK
5.3268NYANSSIN GENESISSSVHAnne Heiskanen, Kari Heiskanen24,22 s
Lähtö 2: whippet, Team Race, Lohko II Ykköskoirat, 350 m
1.2855NOPURIN SYLVESTER STALLONESSVKJohanna Jäntti, Johanna Kakko22,82 s * SERTK
2.3196MY WILD KNIGHT RIDER IN ACTIONOSVKHPia Näsi-Vimpari22,87 s * SERTK
3.2860NOPURIN MERYL STREEPW-HSari Salminen22,89 s * SERTK
4.2870PALETIN CAPTAINKIDPVKKari Keltakangas23,43 s * SERTK
5.3306DINACON EVELYNPVKAnniina Oksanen23,93 s * SERTK
Lähtö 3: whippet, Team Race, Lohko II Kakkoskoirat, 350 m
1.3200MAXWIN LAGERSSVKJanne Vekkeli, Minna Vekkeli23,04 s * SERTK
2.2977MAXWIN JOLIEPVKNiina Mäkinen, Jorma Mäkinen23,13 s * SERTK
3.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo23,21 s * SERTK
4.2878MARAKAYA'S JAMES BONDPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Akseli Lahti23,93 s * SERTK
5.3257AVANTINA BITE MY DOPEY DUSTOSVKHHeini Marjomaa25,06 s
Lähtö 4: whippet, Team Race, Lohko I Kakkoskoirat, 350 m
1.2856NOPURIN SNOOP DOGGW-HAnne Jokisalo22,27 s * SERTK
2.3051TUULIKELLON ENERGICOTVKRiitta Suominen23,44 s * SERTK
3.3211INDIAN HILL'S DREAMCATCHERLLNoora Säe, Mikko Säe23,84 s * SERTK
4.2915WHIPLANDIAN INDIANA JONESSSVHNiko Karppanen23,99 s * SERTK
5.3299BESTIES DOHATEHVKLaura Virkki24,93 s
Lähtö 5: whippet, Team Race, Lohko I Kolmoskoirat, 350 m
1.3008SHANNON DOWN SAPPHIRE ISLESW-HSari Salminen, Anne Jokisalo22,42 s * SERTK
2.3209WHIPLANDIAN PHANTOM RIDERSSVHNiko Karppanen, Maria Käyhkö23,22 s * SERTK
3.3180INDIAN HILL'S DYNAMITETVKPasi Lehtinen, Terhi Lehtinen23,41 s * SERTK
4.2782WEIKOTIN WT-CARITALLRaija Raussi23,86 s * SERTK
5.3210KIITURIN KN-TWIST AND SHOUTHVKTaru Lumme, Juhani Tammi24,10 s *
Lähtö 6: whippet, Team Race, Lohko II Kolmoskoirat, 350 m
1.3202INDIAN HILL'S DEVILW-HHanna Nykänen, Olli Kujansuu22,72 s * SERTK
2.3198KIITURIN KN-BEATLESSSSVKTarja Seppänen22,99 s * SERTK
3.3192MY WILD WALLY WEST IN ACTIONPVKTaina Pajuniemi23,18 s * SERTK
4.3009CHASSIENNE D'OR TOOMIE TRISHELTVKSusanna Pitkäaho23,44 s * SERTK
5.3276DEADLIEST CATCH'S ACESHIGHPVKMiska-Alexander Argillander24,11 s * SERTK
Lähtö 7: whippet, Team Race, Lohko II Neloskoirat, 350 m
1.3207MY WILD ELEKTRA IN ACTIONSSVKJohanna Jäntti23,18 s * SERTK
2.3016MINGAN-RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HAnne Oljemark, Mikael Oljemark23,34 s * SERTK
3.3097PALETIN MÖRKÖPVKMarie Enqvist23,48 s * SERTK
4.2937JEWGENISTAJAN MÖHKÖ-FANTTIOSVKHNiina Leskelä23,80 s * SERTK
5.3156KIITURIN WR-RANTANPLANPVKSusanna Pitkäaho24,65 s
Lähtö 8: whippet, Team Race, Lohko I Neloskoirat, 350 m
1.3304MARAKAYA'S MISS SPARKLING SIRAHW-HMarjaana Siltanen, Jukka Laiho23,02 s * SERTK
2.3164WEIKOTIN CA-WALLULLJarno Suomalainen23,35 s * SERTK
3.3256SKYISTHEBEST WELLESTVKTiina Laine23,49 s *
4.2918DINACON HERO OF THE DAYSSVHSirpa Lihavainen24,59 s
5.3032SÖKÖVINTIN AG-INTO-MIELIHVKMira Ruuska, Arto Ruuska25,34 s
Lähtö 9: saluki, Erikoiskilpailu, 350 m
1.3101MELIK BOORCHIN OGHAB NOX INFINITASSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä23,75 s
2.3002EL HAMRAH NADIIRHVKMaria Schauman26,81 s
Lähtö 10: italianvinttikoira, Erikoiskilpailu , 350 m
1.3077YLLADIAN SUNNY SIDE OF HELLHVKLeena Jääskelä32,55 s
2.3281HAKKI DI SANGUE REGALESICNicolina Blomstedt32,68 s
Lähtö 11: etnankoira, Erikoiskilpailu , 350 m
1.3289TRUCKER'S EYE OF THE TIGERHVKMikko Ilosalo, Johanna Kurki27,80 s * SERTK
2.3225TRUCKER'S EIGHT MILES HIGHLLSara-Maria Lehto, Lauri Hakamies29,17 s * SERTK
Lähtö 12: basenji, Erikoiskilpailu, 350 m
1.3250AJIBU QUIZZ KIDSUBAEmmi Karvinen, Mikko Karvinen30,83 s * SERTK
2.2715WAZAZI THE ONE AND ONLYSUBASanna Kortelainen36,17 s
Lähtö 13: whippet N > 48 cm ja U > 51 cm, Erikoiskilpailu, ei kv-aikaa, 350 m
1.3154JOTHRYN ALLURING TRAITSHVKAnita Sandqvist25,01 s
2.3251MEI DAN FASTHVKMaria Singh25,10 s
Lähtö 14: whippet, Erikoiskilpailu, ei kv-aikaa, 350 m
1.3255BESTIES DEMOTHISSVKNea Heinonen24,75 s
2.3282MEI DAN TURBOTVKNada Sandberg24,99 s
3.3151KIITURIN WR-RICKY MARTINSSVKKari Saksinen, Saila Blomqvist25,02 s
4.3277BESTIES DOLIW-HMiina Vuorela25,28 s
5.3236MEI DAN SUPERSONICPVKMarja-Leena Pentikäinen25,73 s
6.3307MEI DAN DUCATITVKNada Sandberg25,83 s
Lähtö 15: whippet N > 48 cm ja U > 51 cm, Erikoiskilpailu , 350 m
1.3149SKYISTHEBEST LEMONTVKPiia Tuomisto, Jari Lehtonen23,56 s * SERTK
2.3143MEI DAN GROWLITHETVKEeva Salminen23,74 s * SERTK
3.3195KIITURIN KN-MICHELLESSVKSuvi Lempinen23,75 s * SERTK
4.3172CWIC ECCENTRICA GALLUMBITSW-HRaila Terävä23,96 s * SERTK
5.3129ADVENTURE OF THE NOACEK-SVKKRiikka Linnala25,37 s
Lähtö 16: whippet N > 48 cm ja U > 51 cm, Erikoiskilpailu , 350 m
Peruttu
Lähtö 17: whippet, Erikoiskilpailu, 350 m
1.2976MAXWIN JAMBOMOSHAnne Saastamoinen, Hannx Olkkonen23,02 s * SERTK
2.3199KIITURIN KN-LADY MADONNASSVKTarja Seppänen23,98 s * SERTK
3.3312CRIMDON BELLW-HMari Kääriäinen24,27 s
4.3311MEI DAN KFCW-HCarina Karlsson25,11 s
Lähtö 18: whippet N > 48 cm ja U > 51 cm, Erikoiskilpailu , 480 m
1.3319SKYISTHEBEST ORIONTVKTiina Laine31,99 s * SERTK
2.2876APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAMELLRaija Raussi32,22 s * SERTK
3.3309TIGER'S CHAOS COMES OUT OF THE BLUESSVHTanja Paldanius34,31 s
Lähtö 19: whippet, Erikoiskilpailu, ei kv-aikaa, 480 m
1.2896PIKKULIISAN SYDÄNYSTÄVÄMOSHEmma Gammelgård33,99 s
2.3047ENCAUTOM'S MORE OF MEHVKTaru Lumme, Juhani Tammi34,87 s
3.3190BESTIES DAKOTAW-HKatariina Vaaramaa, Mari Kääriäinen35,18 s
4.3223EPIC DREAM'S AWAY WITH THE FAIRIESW-HEssi Piironen35,57 s
Lähtö 20: whippet, Erikoiskilpailu , 480 m
Peruttu
Lähtö 21: afgaaninvinttikoira, Erikoiskilpailu , 480 m
1.2784KOMINEK'S RAINS OF CASTAMERESA-FAPilvi Räsänen39,42 s * SERTK
2.2837KIRMAN UZMALLVenla Eriksson, Jonas Eriksson43,57 s
Lähtö 22: venäjänvinttikoira, Erikoiskilpailu , 480 m
1.3320VESNOI LA MANSALLMika-Pekka Laine34,82 s * SERTK
-.2912VESNOI VOYNA I MIRSSVKLeena Sulkumäki-DISK
Lähtö 23: faaraokoira, Erikoiskilpailu , 480 m
1.3218RED CALLUNA'S JUNGLE DRUMSFKJohanna Pöyhölä38,19 s
2.3193RED CALLUNA'S HYPNÓSEPVKVeera Meisalmi38,20 s
3.2933TIERIS GAMLETSFKVeera Rydman44,63 s
Lähtö 24: ibizanpodenco, Erikoiskilpailu , 480 m
1.2938CAZAION CAMEESHASFKOuti Partiainen37,82 s
2.2939CAZAION CHANETHSFKSanna Ruotsalainen, Outi Partiainen38,18 s
3.3267CAZAION ELESSIRLLPirjo Halme-Hoffren, Outi Partiainen38,88 s
4.2996CAZAION CHIMAIRASFKJenny Fast, Outi Partiainen39,58 s
5.3317CAZAION CHEFERINLLEija Pöyhönen41,40 s
Lähtö 25: italianvinttikoira, Erikoiskilpailu, 480 m
1.3240KURNOUS OMEGAHVKMarie Kontinen40,94 s RE-yk
2.2903KURNOUS HALLDORAMOSHMarie Kontinen, Kim Willo42,93 s RE
Lähtö 26: saluki, Erikoiskilpailu , 480 m
1.3019YUZAK ARYASSAKPirjo Puttonen34,08 s
2.3262RIHBOUN MIN AL ASIFEPVKSeija Lehmusto, Jarmo Lehmusto34,51 s
3.3167AL-YASAMIN MALIKASSAKTiina Torkko35,36 s
-.3269AL WATHBA FAHYIM KENZON SARIISSVHMarika Leppänen-Suljettu
Lähtö 27: sloughi, Erikoiskilpailu , 480 m
1.3224NASEER EL SALEM DE LA BERONDIERELLUlla Mäkinen34,13 s * SERTK
2.3053DORA BOHEMIA GENAOK-SVKKLiina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki35,63 s
3.2814QALB ELASSAD AYDAK-SVKKLiina Niemelä35,65 s
Lähtö 28: unkarinvinttikoira, Erikoiskilpailu, 480 m
1.3080AVENINA'S ETELKA TO BLIXTENMOSHMarja-Leena Arhima-Oinonen, Kyösti Oinonen33,59 s
2.3079ILLA-BEREK ÁFONYA FOR BLIXTENMOSHMarja-Leena Arhima-Oinonen, Kyösti Oinonen35,12 s
Lähtö 29: italianvinttikoira, Erikoiskilpailu , 280 m
1.3095IOSONO VALENTINOSICNicolina Blomstedt24,18 s
2.2963YLLADIAN CREAM DREAM CLICHÉHVKLeena Jääskelä25,23 s
3.3298KURNOUS OLWENLLTiia Kaitala25,37 s
Lähtö 30: whippet, W-H Veteraaniratamestaruus 2019 Erä 1, 280 m
1.2522EFFLORESCO'S LILLIANSSVKTarja Seppänen19,99 s
2.2822BESTIES UPPER CLASSW-HTerhi Paavola, Harri Nurmela20,05 s
3.2672NYANSSIN CHIVAS REGALK-SVKKJanne Sepponen20,12 s
Lähtö 31: whippet, W-H Veteraaniratamestaruus 2019 Erä 2, 280 m
1.2500LEKURIN KUNDISSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli19,12 s * SERTK
2.2734OF STREAMLINE KRYPTONITEHVKAnu Lehto19,23 s * SERTK
3.2510PALETIN TEETEEK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala19,55 s
Lähtö 32: whippet, W-H Veteraaniratamestaruus 2019 Erä 3, 280 m
1.2653INDIAN HILL'S ARAGONPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Veera Lahti18,90 s * SERTK
2.2690SOFTRACK FAST'N'SLOWK-SVKKRiikka Linnala, Jussi Linnala18,97 s * SERTK
Lähtö 33: whippet, W-H Veteraaniratamestaruus 2019 Erä 4, 280 m
1.2702MAXWIN INVICTUSW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi18,57 s * SERTK
2.2698MAXWIN IMPMOSHAnne Saastamoinen19,09 s * SERTK
Lähtö 34: whippet, W-H Veteraaniratamestaruus 2019 Erä 5 v 2011 synt , 280 m
1.2580JEWGENISTAJAN HULDA HUOLETONOSVKHAnna-Leena Lahti19,33 s * SERTK
2.2511SÖKÖVINTIN CG-HUOMEN-LAHJAHVKVille Junttila19,70 s
3.2438SOPISCO ENSIHUPIK-SVKKJanne Sepponen21,21 s
Lähtö 35: whippet, W-H Veteraaniratamestaruus 2019 Erä 6 v 2011 synt , 280 m
Peruttu
Lähtö 36: whippet, W-H Veteraaniratamestaruus 2019 Erä 7 v 2011 synt., 280 m
1.2577JEWGENISTAJAN HOKKUS-POKKUSOSVKHPia Näsi-Vimpari19,14 s * SERTK
2.2493BESTIES Q-RANKUKKAHVKUlla Pelkonen22,41 s
-.2728JEWGENISTAJAN HILDA HULVATONW-HHelena Törmänen-DISK
Lähtö 37: whippet, W-H Veteraaniratamestaruus 2019 Erä 8 v 2011 synt , 280 m
1.2425WEIKOTIN JZ-TOINILLNoora Säe, Mikko Säe18,93 s * SERTK
2.2532MAXWIN HOOLIGANTVKPaula Stenroos, Jaakko Stenroos18,94 s * SERTK
3.2507MAXWIN HURRICANETVKRiitta Suominen19,27 s * SERTK
Lähtö 38: whippet, W-H Etanamestaruus 2019 Erä 1, 280 m
1.3187MARAKAYA'S LEGENDARY LOVERLLMarjaana Siltanen, Minna Vatja, Marja-Liisa Foxell19,91 s
2.2841BESTIES WASABEW-HKatariina Vaaramaa20,10 s
3.3011BESTIES HONEY RYDERW-HJenna Tähtinen20,27 s
4.3154JOTHRYN ALLURING TRAITSHVKAnita Sandqvist20,29 s
5.3282MEI DAN TURBOTVKNada Sandberg20,29 s
Lähtö 39: whippet, W-H Etanamestaruus 2019 Erä 2, 280 m
1.2896PIKKULIISAN SYDÄNYSTÄVÄMOSHEmma Gammelgård19,91 s
2.3047ENCAUTOM'S MORE OF MEHVKTaru Lumme, Juhani Tammi20,21 s
3.3100GIOBALDI ALEXANDER MCQUEENW-HAnne Harju20,47 s
4.3223EPIC DREAM'S AWAY WITH THE FAIRIESW-HEssi Piironen20,48 s
5.3166TIGER'S CHAOS I WAS MADE FOR PLAUDITEMOSHSanna Wåg, Pirjo Jutila21,44 s
Lähtö 40: whippet, W-H Etanamestaruus 2019 Erä 3, 280 m
1.3251MEI DAN FASTHVKMaria Singh19,87 s
2.3151KIITURIN WR-RICKY MARTINSSVKKari Saksinen, Saila Blomqvist19,91 s
3.3255BESTIES DEMOTHISSVKNea Heinonen20,02 s
4.3280BRICKMOOR FIRE UNDER MY FEETMOSHEmma Gammelgård, Eija Lähdesmäki20,23 s
5.2773TIGER'S CHAOS CALL ME SUGARSSVHTanja Paldanius22,86 s
Lähtö 41: whippet, W-H Etanamestaruus 2019 Erä 4, 280 m
1.3069NYANSSIN FAIRY PRINCESSK-SVKKHannele Ojala19,56 s
2.3277BESTIES DOLIW-HMiina Vuorela19,99 s
3.3190BESTIES DAKOTAW-HKatariina Vaaramaa, Mari Kääriäinen20,05 s
3.2712PLAUDITE XTREMELY SPICYMOSHPirjo Jutila20,05 s
5.3236MEI DAN SUPERSONICPVKMarja-Leena Pentikäinen20,24 s
Lähtö 42: whippet, Erikoiskilpailu , 280 m
1.2976MAXWIN JAMBOMOSHAnne Saastamoinen, Hannx Olkkonen18,39 s *
2.3090TUULIKELLON EFFECTICOLLAnnemari Mustonen18,68 s * SERTK
3.3138NYANSSIN GERDAK-SVKKHannele Ojala, Nina Heinäaho18,91 s * SERTK
4.3197WEIKOTIN CA-WANDALLHille Heikkilä18,94 s * SERTK
5.3212KIITURIN KN-WILD HONEY PIEW-HPirjo Uutela19,88 s
Lähtö 43: whippet, Erikoiskilpailu , 280 m
1.3087GASELLE'S JUST A HOCKEYSTARSSVKMinna Larmi19,89 s
2.3311MEI DAN KFCW-HCarina Karlsson19,92 s
3.3315MEI DAN KILLERQUEENHVKRiikka Rantala20,70 s
Lähtö 44: whippet N > 48 cm ja U > 51 cm, Erikoiskilpailu , 280 m
1.3149SKYISTHEBEST LEMONTVKPiia Tuomisto, Jari Lehtonen18,42 s *
2.3129ADVENTURE OF THE NOACEK-SVKKRiikka Linnala18,50 s * SERTK
3.3143MEI DAN GROWLITHETVKEeva Salminen18,75 s *
Lähtö 45: whippet N > 48 cm ja U > 51 cm, Erikoiskilpailu , 280 m
1.3195KIITURIN KN-MICHELLESSVKSuvi Lempinen18,57 s *
2.3146WEIKOTIN CA-WEERUSKAHVKUlla Pelkonen19,04 s * SERTK
3.3309TIGER'S CHAOS COMES OUT OF THE BLUESSVHTanja Paldanius19,76 s
4.3316SHINY SENSATION'S THUNDERBALLMOSHTaru Jäppinen20,65 s
Lähtö 46: basenji, Erikoiskilpailu , 280 m
1.3293AJIBU QUE RICOSUBAPia Saharinen, Tea Saharinen26,05 s
-.3273BAHATICCA'S HALF-BLOOD PRINCELLTero Tuominen, Niko Herlin, Noora Mäkiö-DISK
Lähtö 47: venäjänvinttikoira, Erikoiskilpailu , 280 m
1.2969BETJANOVA ANATOL KARPOVHVKNiko Forsberg, Heidi Silván20,74 s
-.2875ZATRAVIN GADJATVKVirpi Laitamäki-KESK
Lähtö 48: etnankoira, Erikoiskilpailu , 280 m
1.2780TRUCKER'S APPLE OF MY EYETVKSanna Koponen22,38 s * SERTK
2.3287TRUCKER'S EVERY BREATH YOU TAKETVKSanna Koponen23,28 s * SERTK
Lähtö 49: saluki, Erikoiskilpailu , 280 m
1.3101MELIK BOORCHIN OGHAB NOX INFINITASSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä19,50 s
2.3028ONAJIIB Y-SHIRVANOSVKHPäivi Kulmala20,15 s
Lähtö 50: afgaaninvinttikoira, Erikoiskilpailu veteraanit , 280 m
1.2769KIRMAN UZAIRLLUlla Sieranta, Satu Fabritius23,98 s
2.2799KIRMAN USHNASA-FAKirsi Nousiainen25,77 s
Lähtö 51: ibizanpodenco, Erikoiskilpailu veteraanit , 280 m
-.2795ESKARXA ANISETTOSFKOuti Partiainen-Suljettu, LOUK
Peruttu
Lähtö 52: whippet, Team Race Lohdutusfinaali Ykköskoirat, 280 m
1.3165SKYISTHEBEST TYSONHVKHelena Törmänen18,02 s *
2.3196MY WILD KNIGHT RIDER IN ACTIONOSVKHPia Näsi-Vimpari18,28 s *
3.3209WHIPLANDIAN PHANTOM RIDERSSVHNiko Karppanen, Maria Käyhkö18,35 s *
4.3306DINACON EVELYNPVKAnniina Oksanen19,04 s *
Lähtö 53: whippet, Team Race Lohdutusfinaali Kakkoskoirat, 280 m
1.3009CHASSIENNE D'OR TOOMIE TRISHELTVKSusanna Pitkäaho18,93 s *
2.2878MARAKAYA'S JAMES BONDPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Akseli Lahti19,10 s *
3.2915WHIPLANDIAN INDIANA JONESSSVHNiko Karppanen19,20 s *
-.3210KIITURIN KN-TWIST AND SHOUTHVKTaru Lumme, Juhani Tammi-DISK
Lähtö 54: whippet, Team Race Lohdutusfinaali Kolmoskoirat, 280 m
1.2937JEWGENISTAJAN MÖHKÖ-FANTTIOSVKHNiina Leskelä18,96 s *
2.3276DEADLIEST CATCH'S ACESHIGHPVKMiska-Alexander Argillander19,33 s *
3.3268NYANSSIN GENESISSSVHAnne Heiskanen, Kari Heiskanen19,35 s * SERTK
4.3299BESTIES DOHATEHVKLaura Virkki19,98 s
Lähtö 55: whippet, Team Race Lohdutusfinaali Neloskoirat, 280 m
1.3032SÖKÖVINTIN AG-INTO-MIELIHVKMira Ruuska, Arto Ruuska18,47 s * SERTK
2.2918DINACON HERO OF THE DAYSSVHSirpa Lihavainen19,20 s * SERTK
3.3156KIITURIN WR-RANTANPLANPVKSusanna Pitkäaho19,69 s
4.3257AVANTINA BITE MY DOPEY DUSTOSVKHHeini Marjomaa19,70 s
Lähtö 56: whippet, Team Race Finaali Ykköskoirat, 280 m
1.3220MADAKI'S JOHNNY CASHW-HAsko Jokinen17,36 s *
2.3039APACHE NATION'S A LOTASPIRITLLSari Sormunen17,86 s *
3.3202INDIAN HILL'S DEVILW-HHanna Nykänen, Olli Kujansuu18,17 s *
4.3073MAXWIN KOMMANDOTVKJaakko Stenroos18,17 s *
5.2977MAXWIN JOLIEPVKNiina Mäkinen, Jorma Mäkinen18,26 s *
6.2855NOPURIN SYLVESTER STALLONESSVKJohanna Jäntti, Johanna Kakko18,49 s *
Lähtö 57: whippet, Team Race Finaali Kakkoskoirat, 280 m
1.2856NOPURIN SNOOP DOGGW-HAnne Jokisalo17,89 s *
2.3164WEIKOTIN CA-WALLULLJarno Suomalainen17,98 s *
3.3198KIITURIN KN-BEATLESSSSVKTarja Seppänen18,10 s *
4.2860NOPURIN MERYL STREEPW-HSari Salminen18,23 s *
5.3192MY WILD WALLY WEST IN ACTIONPVKTaina Pajuniemi18,47 s *
6.3180INDIAN HILL'S DYNAMITETVKPasi Lehtinen, Terhi Lehtinen18,48 s *
Lähtö 58: whippet, Team Race Finaali Kolmoskoirat, 280 m
1.3008SHANNON DOWN SAPPHIRE ISLESW-HSari Salminen, Anne Jokisalo17,92 s *
2.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo18,65 s *
3.3051TUULIKELLON ENERGICOTVKRiitta Suominen18,65 s *
4.2870PALETIN CAPTAINKIDPVKKari Keltakangas18,68 s *
5.3200MAXWIN LAGERSSVKJanne Vekkeli, Minna Vekkeli18,86 s *
6.3211INDIAN HILL'S DREAMCATCHERLLNoora Säe, Mikko Säe18,94 s *
Lähtö 59: whippet, Team Race Finaali Neloskoirat, 280 m
1.3304MARAKAYA'S MISS SPARKLING SIRAHW-HMarjaana Siltanen, Jukka Laiho18,87 s *
2.2782WEIKOTIN WT-CARITALLRaija Raussi18,92 s *
3.3207MY WILD ELEKTRA IN ACTIONSSVKJohanna Jäntti18,96 s *
4.3097PALETIN MÖRKÖPVKMarie Enqvist19,09 s *
5.3016MINGAN-RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HAnne Oljemark, Mikael Oljemark19,10 s *
-.3256SKYISTHEBEST WELLESTVKTiina Laine-DISK, LOUK