08.10.2016 Helsinki, Whippet XXVIII Team Race, Whippet veteraaniratamestaruus ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu

Ylituomarin kertomus:

Kauden 2016 viimeinen ratajuoksukilpailu kisattiin 8.10. Tuomarinkartanon radalla WH ry:n järjestämässä Team Race-, WH ry:n veteraanimestaruus- sekä sijoituskilpailulla. Sää erittäin kolea ja kovatuulinen, mutta poutainen. Lämpöasteita vain muutama. Kilpailu aloitettiin 12:00 ja viimeinen lähtö juostiin 17:05. Kilvan aluksi ja tauon jälkeen ajanottolaitteisto aiheutti viivästystä. Onneksi tekniikka saatiin kuitenkin toimimaan.
Koiramäärältään ja juoksusuorituksiltaan kauden suurin ratakilpailu. Vain 2 diskausta.
Ajanottolaitteiston vikurointia lukuun ottamatta tekniikka pelasi moitteettomasti ja toimihenkilöt ja tuomaristo päteviä. Kaiken kaikkiaan hyvä ja hyvin järjestetty kilpailutapahtuma.

Jouko Huovinen

* merkityt ajat ovat KV-aikoja. SERTK merkitään ainoastaan yhdelle koiran KV-ajalle per kilpailu. Jos koira saa kokeesta DISKin yhdellekään sen KV-ajalle ei merkitä SERTK:ta.

Lähtö 1: whippet, Team Race, Lohko I Ykköskoirat, 350 m
1.2860NOPURIN MERYL STREEPW-HSari Salminen22,75 s * SERTK
2.2856NOPURIN SNOOP DOGGW-HAnne Jokisalo22,76 s * SERTK
3.2758INDIAN HILL'S GAMEOVEROSVKHJyrki Ruotsalainen, Satu Ruotsalainen, Tatu Ruotsalainen23,38 s * SERTK
4.2760INDIAN HILL'S GAMBLERK-SVKKHarri Koivula-Ei aikaa
Lähtö 2: whippet, Team Race, Lohko II Ykköskoirat, 350 m
1.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo22,86 s * SERTK
2.2532MAXWIN HOOLIGANTVKPaula Stenroos, Jaakko Stenroos23,01 s * SERTK
3.2653INDIAN HILL'S ARAGONPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Veera Lahti23,09 s * SERTK
4.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala24,11 s * SERTK
Lähtö 3: whippet, Team Race, Lohko II Kakkoskoirat, 350 m
1.2673OF STREAMLINE KINETIC ARTW-HMarjo Stöckell23,66 s * SERTK
2.2803WEIKOTIN WT-BERTILTVKIlkka Virta, Ulla Saxén, Minna Leppänen23,84 s * SERTK
3.2521APPLE GARDEN'S EX VISU AMORPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki23,91 s * SERTK
4.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark24,08 s * SERTK
Lähtö 4: whippet, Team Race, Lohko I Kakkoskoirat, 350 m
1.2854NOPURIN JACK SPARROWSSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli22,46 s * SERTK
2.2690SOFTRACK FAST'N'SLOWK-SVKKRiikka Linnala, Jussi Linnala23,28 s * SERTK
3.2782WEIKOTIN WT-CARITALLRaija Raussi23,65 s * SERTK
4.2698MAXWIN IMPMOSHAnne Saastamoinen23,68 s * SERTK
Lähtö 5: whippet, Team Race, Lohko I Kolmoskoirat, 350 m
1.2699MAXWIN INDIESSVHTiina Pitkänen23,16 s * SERTK
2.2500LEKURIN KUNDISSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli23,36 s * SERTK
3.2577JEWGENISTAJAN HOKKUS-POKKUSOSVKHPia Näsi-Vimpari23,49 s * SERTK
4.2530LEKURIN KINGIK-SVKKHarri Koivula, Leevi Koivula23,64 s * SERTK
Lähtö 6: whippet, Team Race, Lohko II Kolmoskoirat, 350 m
1.2949MAXWIN JACKPOTW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi23,19 s * SERTK
2.2878MARAKAYA'S JAMES BONDPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Akseli Lahti23,36 s * SERTK
3.2889WEIKOTIN SUPERCHOPPERTVKSalla Silvasti23,90 s * SERTK
4.2513BLACKBITCH'S LONG KISS GOODNIGHTK-SVKAnne Oljemark24,76 s
Lähtö 7: whippet, Team Race, Lohko II Neloskoirat, 350 m
1.2678OF STREAMLINE KINGW-HMarjo Stöckell23,67 s * SERTK
2.2752EMIGRANT V.D. WATERRAMPVKTuula Malvisalo, Erkki Ruusunen23,75 s * SERTK
3.2510PALETIN TEETEEK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,85 s * SERTK
4.2950MEI DAN WINCHESTERTVKPäivi Pääkkönen, Oona Pääkkönen25,43 s
Lähtö 8: whippet, Team Race, Lohko I Neloskoirat, 350 m
1.2855NOPURIN SYLVESTER STALLONESSVKJohanna Jäntti, Johanna Kakko22,43 s * SERTK
2.2702MAXWIN INVICTUSW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi22,58 s * SERTK
3.2733OF STREAMLINE KEEN CHASERHVKMirva Roulamo, Sami Roulamo23,12 s * SERTK
4.2603WHIPLANDIAN WILD CHILDK-SVKKAda Seppänen24,38 s
Lähtö 9: basenji, Sijoitus, pisteet 17-27, 350 m
1.2955AJIBU NUMBER ONESUBASanna Kortelainen29,90 s * SERTK
-.2336AJIBU FOOLIN' AROUNDSUBASanna Plaami-KESK
Lähtö 10: etnankoira, Sijoitus, pisteet 13-40, 350 m
1.2780TRUCKER'S APPLE OF MY EYETVKSanna Koponen28,16 s * SERTK
2.2872TRUCKER'S BAD TO THE BONETVKSanna Koponen28,53 s * SERTK
3.2807FLIGHTMASTER UNIQUE HAZEPVKMarja-Leena Kaasinen29,64 s
4.2984IOSONO HADRIANASICElina Karlsson, Inka Luomanmäki, Erja Luomanmäki29,67 s
5.2884TRUCKER'S BONFIRE HEARTHVKKaisa Kaartinen, Sanna Koponen30,18 s
-.2913TRUCKER'S ABSOLUTELY FABULOUSLVKHJorma Ylinen, Pasi Raak-KESK
Lähtö 11: whippet, Sijoitus, pisteet 20-38, 350 m
1.2425WEIKOTIN JZ-TOINILLNoora Säe, Mikko Säe22,63 s * SERTK
2.2870PALETIN CAPTAINKIDPVKKari Keltakangas22,98 s * SERTK
3.2692MAXWIN ISADORAPVKPasi Malinen, Helena Malinen23,22 s * SERTK
4.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist23,28 s * SERTK
5.2937JEWGENISTAJAN MÖHKÖ-FANTTIOSVKHNiina Leskelä23,38 s * SERTK
Lähtö 12: whippet, Sijoitus, pisteet 14-17, 350 m
1.2867NOPURIN SLIM SHADYPVKSuvi Paulavirta23,2 sKäsiaika
2.2986WHIPLANDIAN IN TIMESSVHSuvi Halonen23,9 sKäsiaika
3.2953KIITURIN RE-AMAZING GRACESSVKTarja Seppänen24,2 sKäsiaika
4.2808VÄSTANVIND'S DREAM KULTAW-HMarjaana Siltanen, Marja-Liisa Foxell24,4 sKäsiaika
5.2714SKYISTHEBEST WHIRLAWAYHVKSaija Törmänen24,6 sKäsiaika
Lähtö 13: whippet, Sijoitus, pisteet 1-14, 350 m
1.2595LEKURIN KATAPULTTISSVKAki Varama23,27 s * SERTK
2.2915WHIPLANDIAN INDIANA JONESSSVHNiko Karppanen23,77 s * SERTK
3.2895KIITURIN RE-REMULUSLLJarno Suomalainen24,04 s * SERTK
4.2822BESTIES UPPER CLASSW-HTerhi Paavola, Harri Nurmela25,05 s
Lähtö 14: whippet, Etana, pisteet 13-21, 350 m
1.2908MEI DAN REMINGTONTVKMari Lehtinen25,20 s
2.2794BROOKWAY CAT ON A HOT TINROOFW-HAnna Mertaoja25,21 s
3.2897MISTYQ DISCIPLE OF THE SUNTVKSanna Vahlberg, Tiia-Tuulia Laakso25,91 s
Lähtö 15: whippet, Etana, pisteet 9-12, 350 m
1.2724NENATNAK ABSOLUTELY BLUEHVKKatariina Vaaramaa25,29 s
2.2430JUST NOSY SANDSTORMMOSHTaru Jäppinen25,50 s
Lähtö 16: italianvinttikoira, Sijoitus, pisteet 15-38, 350 m
1.2659PISTONHEAD ANDERSON SILVAHVKLiisa Ukkola-Vuoti, Sauli Vuoti28,62 s * SERTK
2.2645TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄLLSari Merve29,69 s * SERTK
3.2993TARUMETSÄN KAS MAALISSA JOHVKMarja Räsänen, Harri Räsänen30,66 s
Lähtö 17: italianvinttikoira, Etana, pisteet 3-5, 350 m
1.2763KURNOUS DONELLAMOSHMarie Kontinen30,61 s
2.2970KURNOUS HERMESLLSari Merve32,15 s
Lähtö 18: saluki, Sijoitus, pisteet 17-40, 480 m
1.2911DYYNIEN KESRA KHASONSSAKTarja Pääkkönen, Kimmo Marjamäki32,97 s * SERTK
2.2676AL-KEFEUS ALRAIPVKPäivi Kulmala33,60 s * SERTK
3.2270YUZAK SELMASSAKPirjo Puttonen37,39 s
-.2886YUZAK AZADBEHSSAKPirjo Puttonen-Luopui
-.2869YUZAK AURANGZEBSSAKPirjo Puttonen-Luopui
Lähtö 19: saluki, Sijoitus, pisteet 15-15, 480 m
1.2965EL HAMRAH HAKEEM BHARATIYAHVKKimmo Marjamäki, Tarja Pääkkönen34,59 s
2.2721HYRKANYA YANN SWANILDAHVKPirjo Grönfors, Leena Lintunen36,82 s
3.2971EL HAMRAH HARINI BHARATIYALLMarja-Leena Ahonen38,37 s
-.2943QASHANI LAABAN AL-JAZRAWISSAKKatja Pellikka-Suljettu
Lähtö 20: whippet, Sijoitus, pisteet 11-20, 480 m
1.2947APPLE GARDEN'S LUCKY STRIKEPVKMira Välimäki31,93 s * SERTK
2.2899KIITURIN RE-LEONARDOLLKaisa Raiski32,23 s * SERTK
3.2849BESTIES WASHAKIEPVKSusanna Pitkäaho33,17 s * SERTK
4.2802TÄHTIPÖLY APOLLOW-HCamilla Rissa33,20 s * SERTK
5.2894LEXUS FOR MIMI CHILL'S BESTI-YA KIYW-HAnna Reponen, Marko Pessi33,69 s * SERTK
Lähtö 21: whippet, Sijoitus, pisteet 1-6, 480 m
1.2522EFFLORESCO'S LILLIANSSVKTarja Seppänen32,49 s * SERTK
2.2672NYANSSIN CHIVAS REGALK-SVKKJanne Sepponen34,08 s
3.2523EFFLORESCO'S LINNEAPVKMaija Salovaara34,11 s
4.2835NYANSSIN DIAMOND BLUEW-HKaroliina Heikkinen34,25 s
5.2841BESTIES WASABEW-HKatariina Vaaramaa, Mari Kääriäinen35,62 s
Lähtö 22: afgaaninvinttikoira, Sijoitus, pisteet 27-31, 480 m
1.2757CHANDRIKA EL QASIRK-SVKKMarko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen34,60 s * SERTK, KVA-r
2.2371CHARAN V.D. BREMMENK-SVKKMarko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen36,38 s * SERTK
Lähtö 23: venäjänvinttikoira, Sijoitus, pisteet 19-29, 480 m
1.2969BETJANOVA ANATOL KARPOVHVKNiko Forsberg, Heidi Silván34,21 s * SERTK
2.2912VESNOI VOYNA I MIRSSVKLeena Sulkumäki36,57 s
-.2925VESNOI POLIKUSHKASBKIlmari Majuri-DISK
Lähtö 24: whippet, Etana, pisteet 1-23, 480 m
1.2845TIGER'S CHAOS EPIC WINHVKVirpi Onkamo33,88 s
2.2896PIKKULIISAN SYDÄNYSTÄVÄMOSHEmma Gammelgård34,66 s
3.2712PLAUDITE XTREMELY SPICYMOSHPirjo Jutila34,81 s
4.2438SOPISCO ENSIHUPIK-SVKKJanne Sepponen36,24 s
Lähtö 25: ibizanpodenco, Sijoitus, pisteet 15-20, 480 m
1.2938CAZAION CAMEESHASFKOuti Partiainen37,40 s
2.2994CAZAION CRIXUSSFKOuti Partiainen37,57 s
3.2787CAZAION BRISINGIRLLRiikka Kurikka39,36 s
Lähtö 26: sloughi, Sijoitus, pisteet 15-19, 480 m
1.2814QALB ELASSAD AYDAK-SVKKLiina Niemelä33,53 s * SERTK, KVA-r
2.2972AZEEM SHUBAH AL WARDAHVKSanna Kapanen34,54 s * SERTK
Lähtö 27: unkarinvinttikoira, Sijoitus, pisteet 13-40, 480 m
1.2687CSABA ÓHUNGARIKUMHVKHeidi Husu, Teppo Husu32,35 s * SERTK
2.2630AVENINA'S DUNAI DONNASUNNina Lehtinen36,03 s
Lähtö 28: saluki, Etana, pisteet 11-14, 480 m
1.2902NOX INFINITA ATHENE NOCTUASSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä34,04 s
2.2901NOX INFINITA ARENARIA INTERPRESSSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä34,06 s
Lähtö 29: englanninvinttikoira, Sijoitus, pisteet 11-29, 480 m
1.2788LITTLE BUCHAREST WHAT'S MY NAMESSVHSuvi Halonen, Joonas Vainikainen30,27 s
2.2805LITTLE BUCHAREST WHITE RIOTHVKPirjo Junnila, Joakia Junnila30,46 s
3.2978AZRAVI'S PLAY THE GAMEHVKAnita Korhonen34,31 s
Lähtö 30: faaraokoira, Sijoitus , pisteet 10-20, 480 m
1.2851SAWHORSE'S HOT TEMPTATIONSSFKJohanna Valkama38,79 s
2.2933TIERIS GAMLETSFKVeera Rydman39,20 s
3.2859SAWHORSE'S MIGHTY WONDERSFKMikko Ikonen39,24 s
Lähtö 31: whippet, Veteraanimestaruus, erä 1, 280 m
1.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo18,47 s * SERTK
2.2222SATTUMAN BJ-MAHITISOSVKHJyrki Ruotsalainen, Tatu Ruotsalainen, Satu Ruotsalainen18,53 s * SERTK
3.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti18,91 s * SERTK
Lähtö 32: whippet, Veteraanimestaruus, erä 2, 280 m
1.2168AMOM V.D. SPAARNE MEUTELLAnne Örn, Jarno Suomalainen18,70 s * SERTK
2.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist18,73 s *
3.2281SATTUMAN BJ-MARTTAPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki18,84 s * SERTK
Lähtö 33: whippet, Veteraanimestaruus, erä 3, 280 m
1.2050ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTELLEeva Salmela, Lasse Salmela18,71 s * SERTK
2.2332BRONA V.D. WATERRAMPVKTuula Malvisalo, Erkki Ruusunen18,79 s * SERTK
3.2380FAST PACK'S AGAINST ALL ODDSW-HSari Giraut, David Giraut18,80 s * SERTK
Lähtö 34: whippet, Veteraanimestaruus, erä 4, 280 m
1.2160KIITURIN NN-REMY MARTINSSVKTarja Seppänen19,17 s * SERTK
2.2353NYANSSIN BERBERISK-SVKKTarja Luusua19,28 s * SERTK
Lähtö 35: italianvinttikoira, Veteraanisijoitus, pisteet 23-40, 280 m
1.2356VILPERTIN DANZASICTaru Kiuru23,45 s * SERTK
2.2344TULIJÄRVEN GITTEHVKMarie Kontinen25,27 s
3.2300BANG BANGHVKNiko Vikman, Inka Vikman25,74 s
Lähtö 36: basenji, Veteraanisijoitus, pisteet 8-27, 280 m
1.2336AJIBU FOOLIN' AROUNDSUBASanna Plaami24,54 s * SERTK
2.2210DAKARAI PILLOW TALKSUBAKati Tervalammi25,97 s
Lähtö 37: basenji, Sijoitus, pisteet 13-17, 280 m
1.2844ROSONE'S VINO VERMENTINOSUBASaila Inkinen24,19 s * SERTK
2.2942ORANGE PIPS CODENAME KYRILSUBASaila Inkinen25,39 s
Lähtö 38: sloughi, Sijoitus, pisteet 8-38, 280 m
Peruttu
Lähtö 39: italianvinttikoira, Etana, pisteet 5-20, 280 m
1.2970KURNOUS HERMESLLSari Merve25,81 s
2.2865ELEDI GRACE ISABELLA INESPVKKitte Lampola, Sakari Lampola26,09 s
Lähtö 40: etnankoira, Sijoitus, pisteet 15-40, 280 m
1.2780TRUCKER'S APPLE OF MY EYETVKSanna Koponen22,62 s *
2.2872TRUCKER'S BAD TO THE BONETVKSanna Koponen22,84 s *
3.2884TRUCKER'S BONFIRE HEARTHVKKaisa Kaartinen, Sanna Koponen23,85 s
4.2913TRUCKER'S ABSOLUTELY FABULOUSLVKHJorma Ylinen, Pasi Raak24,49 s
Lähtö 41: etnankoira, Sijoitus, pisteet 1-15, 280 m
1.2990IOSONO UNIVERSOSICElina Karlsson, Toni Miinalainen24,70 s
2.2418MARISLA'S AMANTEALVKHJorma Ylinen, Pasi Raak24,82 s
-.2807FLIGHTMASTER UNIQUE HAZEPVKMarja-Leena Kaasinen-DISK
Lähtö 42: italianvinttikoira, Sijoitus, pisteet 15-33, 280 m
1.2952HOUSE OF HOUNDS GNEO POMPEOPVKJari Pulkkinen, Kitte Lampola22,80 s * SERTK
2.2993TARUMETSÄN KAS MAALISSA JOHVKMarja Räsänen, Harri Räsänen23,65 s * SERTK
3.2645TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄLLSari Merve23,73 s *
Lähtö 43: saluki, Sijoitus, pisteet 15-40, 280 m
1.2911DYYNIEN KESRA KHASONSSAKTarja Pääkkönen, Kimmo Marjamäki19,48 s
2.2971EL HAMRAH HARINI BHARATIYALLMarja-Leena Ahonen22,68 s
Lähtö 44: whippet, Sijoitus, pisteet 16-40, 280 m
1.2425WEIKOTIN JZ-TOINILLNoora Säe, Mikko Säe18,15 s *
2.2692MAXWIN ISADORAPVKPasi Malinen, Helena Malinen18,50 s *
3.2867NOPURIN SLIM SHADYPVKSuvi Paulavirta18,51 s * SERTK
4.2937JEWGENISTAJAN MÖHKÖ-FANTTIOSVKHNiina Leskelä19,39 s *
5.2953KIITURIN RE-AMAZING GRACESSVKTarja Seppänen20,92 s
Lähtö 45: whippet, Sijoitus, pisteet 15-16, 280 m
1.2977MAXWIN JOLIEPVKNiina Mäkinen, Jorma Mäkinen19,26 s * SERTK
2.2988DINACON ENTER SANDMANTVKJaana Krankka19,34 s * SERTK
3.2808VÄSTANVIND'S DREAM KULTAW-HMarjaana Siltanen, Marja-Liisa Foxell19,39 s * SERTK
4.2982NEBTUNUKSEN GANADIAN GOOSEHVKRaija Björkqvist19,90 s
5.2997PRIMADA ARE U SUPERSTITIOUSW-HAnne Naukkarinen20,60 s
Lähtö 46: whippet, Sijoitus, pisteet 14-14, 280 m
1.2915WHIPLANDIAN INDIANA JONESSSVHNiko Karppanen18,87 s *
2.2482ACAMAR SPEEDY STARMOSHSari Aaltonen19,31 s * SERTK
3.2714SKYISTHEBEST WHIRLAWAYHVKSaija Törmänen19,47 s
4.2849BESTIES WASHAKIEPVKSusanna Pitkäaho19,48 s
Lähtö 47: whippet, Sijoitus, pisteet 1-12, 280 m
1.2595LEKURIN KATAPULTTISSVKAki Varama18,63 s *
2.2511SÖKÖVINTIN CG-HUOMEN-LAHJAHVKVille Junttila19,46 s
3.2672NYANSSIN CHIVAS REGALK-SVKKJanne Sepponen19,48 s
4.2822BESTIES UPPER CLASSW-HTerhi Paavola, Harri Nurmela19,71 s
Lähtö 48: whippet, Etana, pisteet 12-23, 280 m
1.2917DINACON NOTHING ELSE MATTERSW-HMarjo Rantanen19,18 s * SERTK
2.2662FIERCE FIREBALL ANGELICAMOSHJanne Tuominen, Jonna Tuominen19,92 s
3.2896PIKKULIISAN SYDÄNYSTÄVÄMOSHEmma Gammelgård19,98 s
4.2712PLAUDITE XTREMELY SPICYMOSHPirjo Jutila20,28 s
5.2794BROOKWAY CAT ON A HOT TINROOFW-HAnna Mertaoja20,28 s
Lähtö 49: whippet, Etana, pisteet 1-11, 280 m
1.2967KIITURIN RE-ZATOPEKLLTiina Pippuri19,05 s * SERTK
2.2432C'MERE MANHATTANHVKLiisa Toivanen20,13 s
3.2724NENATNAK ABSOLUTELY BLUEHVKKatariina Vaaramaa20,30 s
4.2236LUMINUOLEN BROKKIOSVKHPia Näsi-Vimpari20,37 s
-.2841BESTIES WASABEW-HKatariina Vaaramaa, Mari Kääriäinen-Suljettu
Lähtö 50: whippet, Team Race, Lohdutusfinaali, 280 m
1.2760INDIAN HILL'S GAMBLERK-SVKKHarri Koivula18,29 s * SERTK
2.2690SOFTRACK FAST'N'SLOWK-SVKKRiikka Linnala, Jussi Linnala18,52 s *
3.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala18,96 s *
4.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark19,12 s *
Lähtö 51: whippet, Team Race, Lohdutusfinaali, 280 m
1.2530LEKURIN KINGIK-SVKKHarri Koivula, Leevi Koivula18,65 s *
2.2513BLACKBITCH'S LONG KISS GOODNIGHTK-SVKAnne Oljemark18,99 s * SERTK
3.2510PALETIN TEETEEK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala19,05 s *
4.2603WHIPLANDIAN WILD CHILDK-SVKKAda Seppänen19,40 s * SERTK
Lähtö 52: whippet, Team Race, Finaali Ykköskoirat, 280 m
1.2860NOPURIN MERYL STREEPW-HSari Salminen17,94 s *
2.2856NOPURIN SNOOP DOGGW-HAnne Jokisalo18,09 s *
3.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo18,23 s *
4.2653INDIAN HILL'S ARAGONPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Veera Lahti18,60 s *
5.2532MAXWIN HOOLIGANTVKPaula Stenroos, Jaakko Stenroos18,69 s *
6.2758INDIAN HILL'S GAMEOVEROSVKHJyrki Ruotsalainen, Satu Ruotsalainen, Tatu Ruotsalainen18,74 s *
Lähtö 53: whippet, Team Race, Finaali Kakkoskoirat, 280 m
1.2854NOPURIN JACK SPARROWSSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli17,88 s *
2.2698MAXWIN IMPMOSHAnne Saastamoinen18,35 s *
3.2782WEIKOTIN WT-CARITALLRaija Raussi18,59 s *
4.2803WEIKOTIN WT-BERTILTVKIlkka Virta, Ulla Saxén, Minna Leppänen18,60 s *
5.2673OF STREAMLINE KINETIC ARTW-HMarjo Stöckell18,78 s *
6.2521APPLE GARDEN'S EX VISU AMORPVKHanna Vuorinen, Sami Kytömäki18,83 s *
Lähtö 54: whippet, Team Race, Finaali Kolmoskoirat, 280 m
1.2500LEKURIN KUNDISSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli18,27 s *
2.2699MAXWIN INDIESSVHTiina Pitkänen18,61 s *
3.2878MARAKAYA'S JAMES BONDPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Akseli Lahti18,64 s *
4.2949MAXWIN JACKPOTW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi18,77 s *
5.2577JEWGENISTAJAN HOKKUS-POKKUSOSVKHPia Näsi-Vimpari18,95 s *
6.2889WEIKOTIN SUPERCHOPPERTVKSalla Silvasti19,07 s *
Lähtö 55: whippet, Team Race, Finaali Neloskoirat, 280 m
1.2702MAXWIN INVICTUSW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi17,98 s *
2.2855NOPURIN SYLVESTER STALLONESSVKJohanna Jäntti, Johanna Kakko18,00 s *
3.2733OF STREAMLINE KEEN CHASERHVKMirva Roulamo, Sami Roulamo18,40 s *
4.2752EMIGRANT V.D. WATERRAMPVKTuula Malvisalo, Erkki Ruusunen18,71 s *
5.2678OF STREAMLINE KINGW-HMarjo Stöckell18,85 s *
6.2950MEI DAN WINCHESTERTVKPäivi Pääkkönen, Oona Pääkkönen20,20 s