23.07.2016 Hyvinkää, W-H ry:n ratamestaruus, SIC ry:n ratamestaruus ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu

Ylituomarin kertomus:

Pääosin järjestelyt sujuivat loistavasti, ajanottolaitteiston kanssa oli ongelmia 4 lähdössä mikä aiheutti sen ettei koirille saatu kuin käsiajat. Mitään selkeää syytä tapahtuneelle ei löytynyt, oletettavasti kuvausta ei oltu käynnistetty kunnolla. Vaikeuksista huolimatta koirien paremmuusjärjestys yms. asiat tulivat selväksi eikä tarvinnut tehdä esim. mitään uusintalähtöjä. Tuomarineuvosto hylkäsi 3 koiran suorituksen. Hieno koe vaikka käytössä ollut juoksutapa ja koiramäärä aiheuttivat sen että päivästä tuli osalle toimihenkilöistä todella pitkä.

Mika Nyman

* merkityt ajat ovat KV-aikoja. SERTK merkitään ainoastaan yhdelle koiran KV-ajalle per kilpailu. Jos koira saa kokeesta DISKin yhdellekään sen KV-ajalle ei merkitä SERTK:ta.

Lähtö 1: whippet, nartut, Ratamestaruus, 1. AE 1. erä, 350 m
1.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo23,36 s * SERTK
2.2918DINACON HERO OF THE DAYSSVHSirpa Lihavainen24,18 s * SERTK
3.2906JATZARIN BLUE CRYSTALSSVHSami Partinen25,52 s
Lähtö 2: whippet, nartut, Ratamestaruus, 1 AE 2. erä, 350 m
1.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti24,0 sKäsiaika
2.2861INDIAN HILL'S GHOSTLYLLTaru Kiviranta24,5 sKäsiaika
3.2907DINACON CYANIDESSVHSami Partinen25,0 sKäsiaika
Lähtö 3: whippet, nartut, Ratamestaruus, 1 AE 3. erä, 350 m
1.2585BLACKBITCH'S LARA CROFTW-HMarjo Rantanen24,23 s
2.2726OF STREAMLINE KEROSENEHVKSusanna Valli24,25 s
3.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONW-HMarjo Stöckell24,45 s
Lähtö 4: whippet, nartut, Ratamestaruus, 1 AE 4. erä, 350 m
1.2800CHASING LANE'S GOING FOR GOLDHVKKai Karjalainen, Heidi Kero23,62 s * SERTK
2.2898PALETIN CUPCAKEHVKMonica Eriksson24,10 s * SERTK
3.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark24,45 s
Lähtö 5: whippet, nartut, Ratamestaruus, 1 AE 5. erä, 350 m
1.2782WEIKOTIN WT-CARITALLRaija Raussi23,82 s * SERTK
2.2673OF STREAMLINE KINETIC ARTW-HMarjo Stöckell24,31 s
Lähtö 6: whippet, nartut, Ratamestaruus, 1 AE 6. erä, 350 m
1.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti24,14 s * SERTK
2.2686INDIAN HILL'S ADELINELLLaura Valkama, Tomas Andersson24,26 s
Lähtö 7: whippet, urokset, Ratamestaruus, 1. AE 1. erä, 350 m
1.2699MAXWIN INDIESSVHTiina Pitkänen23,44 s * SERTK
2.2713OF STREAMLINE KICK 'N RUNW-HAnni Calton24,18 s * SERTK
Lähtö 8: whippet, urokset, Ratamestaruus, 1. AE 2. erä, 350 m
1.2653INDIAN HILL'S ARAGONPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Veera Lahti23,76 s * SERTK
2.2716OF STREAMLINE KNICKERBOCKERSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen24,34 s
Lähtö 9: whippet, urokset, Ratamestaruus, 1. AE 3. erä, 350 m
1.2758INDIAN HILL'S GAMEOVEROSVKHJyrki Ruotsalainen, Satu Ruotsalainen, Tatu Ruotsalainen23,41 s * SERTK
2.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist23,77 s * SERTK
3.2574PALETIN TEQUILAPVKBirgitta Lepistö24,07 s * SERTK
Lähtö 10: whippet, urokset, Ratamestaruus, 1. AE 4. erä, 350 m
1.2663INDIAN HILL'S ARAMISOSVKHJari Forsstén23,43 s * SERTK
2.2528PALETIN TEEMATVKKaisa Koski23,50 s * SERTK
3.2510PALETIN TEETEEK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala24,23 s
Lähtö 11: whippet, urokset, Ratamestaruus, 1. AE 5. erä, 350 m
1.2698MAXWIN IMPMOSHAnne Saastamoinen23,09 s * SERTK
2.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,53 s * SERTK
3.U175WEIKOTIN JABBERWOCKEEHarri Pehrsson24,29 s
Lähtö 12: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, 1 AE 1. erä, 350 m
1.2702MAXWIN INVICTUSW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi23,09 s * SERTK
2.2878MARAKAYA'S JAMES BONDPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Akseli Lahti23,78 s * SERTK
3.2530LEKURIN KINGIK-SVKKHarri Koivula, Leevi Koivula24,02 s * SERTK
Lähtö 13: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, 1 AE 2. erä, 350 m
1.2855NOPURIN SYLVESTER STALLONESSVKJohanna Jäntti, Johanna Kakko22,82 s * SERTK
2.2854NOPURIN JACK SPARROWSSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli22,92 s * SERTK
3.2803WEIKOTIN WT-BERTILTVKIlkka Virta, Ulla Saxén, Minna Leppänen23,90 s * SERTK
Lähtö 14: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, 1 AE 3. erä, 350 m
1.2856NOPURIN SNOOP DOGGW-HAnne Jokisalo23,02 s * SERTK
2.2866PALETIN CANDYKINGPVKJohanna Kuoso, Jari Rämö23,85 s * SERTK
3.2733OF STREAMLINE KEEN CHASERHVKMirva Roulamo, Sami Roulamo24,07 s * SERTK
Lähtö 15: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, 1 AE 4. erä, 350 m
1.2532MAXWIN HOOLIGANTVKPaula Stenroos, Jaakko Stenroos23,53 s * SERTK
2.2500LEKURIN KUNDISSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli23,69 s * SERTK
Lähtö 16: whippet N > 48 cm, nartut, Ratamestaruus, 1 AE 1. erä, 350 m
1.2425WEIKOTIN JZ-TOINILLNoora Säe, Mikko Säe23,26 s * SERTK
2.2522EFFLORESCO'S LILLIANSSVKTarja Seppänen23,93 s * SERTK
3.2917DINACON NOTHING ELSE MATTERSW-HMarjo Rantanen24,78 s
Lähtö 17: whippet N > 48 cm, nartut, Ratamestaruus, 1 AE 2. erä, 350 m
1.2860NOPURIN MERYL STREEPW-HSari Salminen23,16 s * SERTK
2.2626OF STREAMLINE MISTY MINEFIELDW-HMirva Roulamo, Sami Roulamo24,33 s
Lähtö 18: whippet N > 48 cm, nartut, Ratamestaruus, 1 AE 3. erä, 350 m
1.2876APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAMELLRaija Raussi23,32 s * SERTK
2.2563SHANNON DOWN FIRE CRACKERW-HMarjo Stöckell24,00 s * SERTK
Lähtö 19: italianvinttikoira, Ratamestaruus, AE 1. erä, 350 m
1.2727TARUMETSÄN RAKKAUDEN TÄHTIPÖLYÄPVKTaru Uuttu29,34 s * SERTK
2.2903KURNOUS HALLDORAMOSHMarie Kontinen, Kim Willo31,08 s
3.2916BERYLLINE SUKLAAMUFFINSSIHVKNora Ritala32,16 s
Lähtö 20: italianvinttikoira, Ratamestaruus, AE 2. erä, 350 m
1.2756TARUMETSÄN KIPINÖITÄ TUULEENPVKAnnika Uuttu31,25 s
2.2644KURNOUS BALAM AGABHVKMia Willo31,41 s
3.2850YLLADIAN SKYDIVEHVKEssi Günther31,42 s
Lähtö 21: italianvinttikoira, Ratamestaruus, AE 3. erä, 350 m
1.2311BERYLLINE FAZERIN SININENHVKLiisa Ukkola-Vuoti, Sauli Vuoti30,75 s
2.2612TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINENPVKTaru Uuttu31,84 s
3.2763KURNOUS DONELLAMOSHMarie Kontinen32,12 s
Lähtö 22: italianvinttikoira > 38 cm, Ratamestaruus, AE , 350 m
1.2747KULHOUND MEMORY MAKEROSVKHTapio Ritvonen, Jenni Ritvonen27,31 s * SERTK
2.2750ACIRE MISTER CARAMELPVKRiina Lummekari28,27 s * SERTK
3.2659PISTONHEAD ANDERSON SILVAHVKLiisa Ukkola-Vuoti, Sauli Vuoti29,04 s * SERTK
4.2645TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄLLSari Merve29,98 s * SERTK
5.2910YLLADIAN SUN AFTER RAINHVKEssi Günther30,10 s
Lähtö 23: etnankoira, Ratamestaruus, AE, 350 m
1.2780TRUCKER'S APPLE OF MY EYETVKSanna Koponen28,00 s * SERTK, RE
2.2605TULIMAAN MIA MILANCATVKKaarina Kirjonen29,64 s
Lähtö 24: whippet, Koirille ilman kv- aikaa, 350 m
1.2822BESTIES UPPER CLASSW-HTerhi Paavola, Harri Nurmela24,86 s
2.2849BESTIES WASHAKIEPVKSusanna Pitkäaho24,88 s
3.2841BESTIES WASABEW-HKatariina Vaaramaa, Mari Kääriäinen24,92 s
Lähtö 25: whippet, Sijoituskilpailu, pisteet 8-19, 350 m
1.2507MAXWIN HURRICANETVKRiitta Suominen23,63 s * SERTK
2.2890APPLE GARDEN'S HEART'S DELIGHTMOSHKati Soininen23,77 s * SERTK
3.2870PALETIN CAPTAINKIDPVKKari Keltakangas24,26 s
4.2753JEWGENISTAJAN IIVARI-VETURISSVHMaria Käyhkö24,49 s
5.2685SOFTRACK FAST'N'MYTHICALPVKHanna Niemi, Juha Hovisto24,51 s
6.2777WHIPLANDIAN WADE WALKERSSVHTiia Nikola25,09 s
Lähtö 26: afgaaninvinttikoira, Sijoituskilpailu, pisteet 15-40, 480 m
1.2881ALFAJIRI AMERETATPVKSari Saastamoinen37,38 s * SERTK
2.2784KOMINEK'S RAINS OF CASTAMERESA-FAPilvi Räsänen37,63 s * SERTK
3.2371CHARAN V.D. BREMMENK-SVKKMarko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen37,82 s * SERTK
Lähtö 27: saluki, Sijoituskilpailu, pisteet 15-40, 480 m
1.2901NOX INFINITA ARENARIA INTERPRESSSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä34,81 s
2.2405TÂDJ MAHÂL JALAKALILALLPäivi Lehtikangas, Janne Lehtikangas35,94 s
-.2665CARAVAN DHUU DAWARSSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä-DISK
Lähtö 28: venäjänvinttikoira, Sijoituskilpailu, pisteet 15-26, 480 m
1.2912VESNOI VOYNA I MIRSSVKLeena Sulkumäki35,26 s * SERTK
2.2707ANNA-SU YEVGENI RUSHSSVKLeena Sulkumäki35,59 s
3.2674ANNA-SU YASMA-BIELKALLAnssi Saarinen, Annina Haili36,69 s
4.2924VESNOI VOSKRESENIYESBKAnnina Haili, Anssi Saarinen, Ilmari Majuri36,97 s
5.2925VESNOI POLIKUSHKASBKIlmari Majuri37,27 s
Lähtö 29: espanjanvinttikoira, Sijoituskilpailu, pisteet 15-18, 480 m
1.2588RABILARGO'S DIXIE DANCERMOSHMaria Stenberg32,40 s * SERTK, RE
2.U167JUCARO SPI FINITORUEkaterina Sukhanova34,20 s
3.2858COCOLORES LAWINIAMOSHMaria Stenberg34,31 s
Lähtö 30: irlanninsusikoira, Sijoituskilpailu, pisteet 15-15, 480 m
1.U166FLANNA DOCH SOLNTSA IZ VOLSHEBNOGO LESARUYu Shulemina, Irina Kiryushina41,83 s * SERTK
2.U163FINNEGAN IZ VOLSHEBNOGO LESARUYu Shulemina, Irina Kiryushina44,07 s
3.U63SKAZOCHNAYA OSEN IZ VOLSHEBNOGO LESARU Anna Mozhaeva, Irina Kiryushina48,38 s
4.U165HOROSHAYA TRADITSIA IZ VOLSHEBNOGO LESARU Anna Mozhaeva, Irina Kiryushina61,51 s
Lähtö 31: whippet, nartut, Ratamestaruus, 2 AE 1. erä, 350 m
1.2726OF STREAMLINE KEROSENEHVKSusanna Valli23,70 s * SERTK
2.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONW-HMarjo Stöckell24,10 s * SERTK
3.2673OF STREAMLINE KINETIC ARTW-HMarjo Stöckell24,37 s
Lähtö 32: whippet, nartut, Ratamestaruus, 2 AE 2.erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 33: whippet, nartut, Ratamestaruus, 2 AE 3. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 34: whippet, nartut, Ratamestaruus, 2 AE 4. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 35: whippet, nartut, Ratamestaruus, 2 AE 5. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 36: whippet, nartut, Ratamestaruus, 2 AE 6. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 37: whippet, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 1. erä, 350 m
1.2653INDIAN HILL'S ARAGONPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Veera Lahti23,65 s *
2.U175WEIKOTIN JABBERWOCKEEHarri Pehrsson24,37 s
Lähtö 38: whippet, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 2. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 39: whippet, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 3 erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 40: whippet, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 4. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 41: whippet, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 5. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 42: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 1. erä, 350 m
1.2866PALETIN CANDYKINGPVKJohanna Kuoso, Jari Rämö23,36 s *
Lähtö 43: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 2. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 44: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 3. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 45: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, 2 AE 4. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 46: whippet N > 48 cm, nartut, Ratamestaruus, 2 AE 1. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 47: whippet N > 48 cm, nartut, Ratamestaruus, 2 AE 2. erä, 350 m
Peruttu
Lähtö 48: italianvinttikoira, Koirille ilman kv-aikaa, 280 m
1.2570DARIO ANNAPERLAHVKJuho Paasonen24,78 s
2.2779ANGELO CELESTE DONATELLAMOSHMarie Kontinen25,70 s
3.2651KURNOUS CHILLSanna Strang25,95 s
-.2387PUMPKIN MARQUISEK-SVKTaru Kiviranta-DISK
Lähtö 49: italianvinttikoira, Sijoituskilpailu, pisteet 6-26, 280 m
1.2669ACIRE BE MY BOYSICRiina Lummekari23,02 s * SERTK, KVA-R
2.2586ART DALL' ARCOSICEveliina Jokela23,93 s * SERTK
3.2573KULHOUND WALKING ON SUNSHINEPVKVarpu Karhu24,33 s
4.2846ACIRE ATTRACTIVEPVKErica Haltia24,68 s
Lähtö 50: whippet, Koirille ilman kv-aikaa, 280 m
1.2899KIITURIN RE-LEONARDOLLKaisa Raiski19,27 s * SERTK
2.2671WHIPLANDIAN HIGHWAY STARMOSHKati Soininen19,73 s
3.2849BESTIES WASHAKIEPVKSusanna Pitkäaho19,94 s
4.2798NYANSSIN CONCORDESSVHTiia Nikola20,05 s
5.2724NENATNAK ABSOLUTELY BLUEHVKKatariina Vaaramaa20,35 s
Lähtö 51: whippet, Sijoituskilpailu, pisteet 8-33, 280 m
1.2507MAXWIN HURRICANETVKRiitta Suominen18,88 s *
2.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela18,91 s * SERTK
3.2915WHIPLANDIAN INDIANA JONESSSVHNiko Karppanen19,23 s * SERTK
4.2894LEXUS FOR MIMI CHILL'S BESTI-YA KIYW-HAnna Reponen, Marko Pessi19,73 s
5.2513BLACKBITCH'S LONG KISS GOODNIGHTK-SVKAnne Oljemark20,17 s
6.2896PIKKULIISAN SYDÄNYSTÄVÄMOSHEmma Gammelgård20,21 s
Lähtö 52: basenji, Sijoituskilpailu, pisteet 12-40, 280 m
1.2786FURAHAN ASUMA AMANISSVKJenni Ormasuo, Sami Mäkinen23,15 s * SERTK, RE
2.2892PERRADA UNICAN JOY OF EXISTENCEPVKHeidi Uusitalo, Heidi Kortesalo24,86 s
3.2771YULARA ROWANSUBAAnja Lahtinen, Heidi Kortesalo25,77 s
Lähtö 53: saluki, Sijoituskilpailu, pisteet 15-19, 280 m
1.2886YUZAK AZADBEHSSAKPirjo Puttonen20,53 s
2.2270YUZAK SELMASSAKPirjo Puttonen20,91 s
Lähtö 54: venäjänvinttikoira, Sijoituskilpailu, pisteet 13-14, 280 m
1.2370TEINE ART NOUVEAUSBKTarja Savinen22,75 s
-.2701GOSHAGA JUSTSO MISS TOTALISMIVIKSAnna Terho-KESK
Lähtö 55: whippet, Koirille ilman kv-aikaa, 280 m
1.2822BESTIES UPPER CLASSW-HTerhi Paavola, Harri Nurmela19,70 s
2.2634FAST PACK'S BUMBLEBEEOSVKHLaura Niva, Heikki Niva20,14 s
3.2496BESTIES PLUSQUE MINUSQUEHVKJenna Tähtinen20,39 s
4.2790BONNYWAPIT FEEFIFOFUMW-HJohanna Gustafsson20,46 s
Lähtö 56: whippet, Veteraanisijoitus, pisteet 4-40, 280 m
1.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo18,69 s * SERTK
2.2222SATTUMAN BJ-MAHITISOSVKHJyrki Ruotsalainen, Tatu Ruotsalainen, Satu Ruotsalainen18,83 s * SERTK
3.2326FAST PACK'S ARCTIC HOPEOSVKHLaura Niva, Heikki Niva19,45 s
4.2284JANGO V. ARKADITVKHenna Pitkäkaski, Marko Pitkäkaski19,50 s
Lähtö 57: englanninvinttikoira, Sijoituskilpailu, pisteet 10-19, 280 m
1.2788LITTLE BUCHAREST WHAT'S MY NAMESSVHSuvi Halonen, Joonas Vainikainen18,04 s
2.2805LITTLE BUCHAREST WHITE RIOTHVKPirjo Junnila, Joakia Junnila18,05 s
3.2448LITTLE BUCHAREST NJEZNA I BEZOBRAZNAHVKJoakia Junnila18,44 s
Lähtö 58: whippet, urokset, Ratamestaruus, C-finaali, 350 m
1.2716OF STREAMLINE KNICKERBOCKERSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen24,09 s * SERTK
Lähtö 59: whippet, nartut, Ratamestaruus, C-finaali, 350 m
1.2861INDIAN HILL'S GHOSTLYLLTaru Kiviranta24,54 s
2.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark24,67 s
3.2907DINACON CYANIDESSVHSami Partinen24,91 s
4.2906JATZARIN BLUE CRYSTALSSVHSami Partinen25,49 s
Lähtö 60: whippet, urokset, Ratamestaruus, B-finaali, 350 m
1.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist23,82 s *
2.2574PALETIN TEQUILAPVKBirgitta Lepistö24,11 s *
3.U175WEIKOTIN JABBERWOCKEEHarri Pehrsson24,26 s
4.2713OF STREAMLINE KICK 'N RUNW-HAnni Calton24,50 s
5.2510PALETIN TEETEEK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala24,54 s
-.2653INDIAN HILL'S ARAGONPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Veera Lahti-Luopui
Lähtö 61: whippet, nartut, Ratamestaruus, B-finaali, 350 m
1.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti23,81 s *
2.2673OF STREAMLINE KINETIC ARTW-HMarjo Stöckell24,11 s * SERTK
3.2585BLACKBITCH'S LARA CROFTW-HMarjo Rantanen24,35 s
4.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONW-HMarjo Stöckell24,38 s
5.2918DINACON HERO OF THE DAYSSVHSirpa Lihavainen24,73 s
-.2686INDIAN HILL'S ADELINELLLaura Valkama, Tomas Andersson-Luopui
Lähtö 62: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, B-finaali, 350 m
1.2733OF STREAMLINE KEEN CHASERHVKMirva Roulamo, Sami Roulamo23,51 s *
2.2500LEKURIN KUNDISSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli23,55 s *
3.2530LEKURIN KINGIK-SVKKHarri Koivula, Leevi Koivula24,23 s
3.2803WEIKOTIN WT-BERTILTVKIlkka Virta, Ulla Saxén, Minna Leppänen24,23 s
5.2878MARAKAYA'S JAMES BONDPVKMerja Lahti, Mikko Lahti, Akseli Lahti24,35 s
Lähtö 63: whippet N > 48 cm, nartut, Ratamestaruus, B-finaali, 350 m
1.2917DINACON NOTHING ELSE MATTERSW-HMarjo Rantanen24,90 s
Lähtö 64: italianvinttikoira, Ratamestaruus, Finaali, 350 m
1.2727TARUMETSÄN RAKKAUDEN TÄHTIPÖLYÄPVKTaru Uuttu29,1 sSIC RM 2016, Käsiaika
2.2644KURNOUS BALAM AGABHVKMia Willo-Ei aikaa
3.2903KURNOUS HALLDORAMOSHMarie Kontinen, Kim Willo-Ei aikaa
4.2756TARUMETSÄN KIPINÖITÄ TUULEENPVKAnnika Uuttu-Ei aikaa
5.2311BERYLLINE FAZERIN SININENHVKLiisa Ukkola-Vuoti, Sauli Vuoti-Ei aikaa
-.2850YLLADIAN SKYDIVEHVKEssi Günther-DISK
Lähtö 65: italianvinttikoira > 38 cm, Ratamestaruus, Finaali, 350 m
1.2747KULHOUND MEMORY MAKEROSVKHTapio Ritvonen, Jenni Ritvonen27,22 s * SIC RM 2016
2.2750ACIRE MISTER CARAMELPVKRiina Lummekari28,43 s *
3.2659PISTONHEAD ANDERSON SILVAHVKLiisa Ukkola-Vuoti, Sauli Vuoti29,11 s *
4.2910YLLADIAN SUN AFTER RAINHVKEssi Günther30,37 s
5.2645TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄLLSari Merve30,53 s
Lähtö 66: etnankoira, Ratamestaruus, Finaali, 350 m
1.2780TRUCKER'S APPLE OF MY EYETVKSanna Koponen28,07 s * SIC RM 2016
2.2605TULIMAAN MIA MILANCATVKKaarina Kirjonen29,63 s
Lähtö 67: whippet N > 48 cm, nartut, Ratamestaruus, A-finaali, 350 m
1.2860NOPURIN MERYL STREEPW-HSari Salminen23,32 s * W-H RM 2016
2.2425WEIKOTIN JZ-TOINILLNoora Säe, Mikko Säe23,42 s *
3.2876APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAMELLRaija Raussi23,61 s *
4.2563SHANNON DOWN FIRE CRACKERW-HMarjo Stöckell24,21 s
5.2626OF STREAMLINE MISTY MINEFIELDW-HMirva Roulamo, Sami Roulamo24,31 s
6.2522EFFLORESCO'S LILLIANSSVKTarja Seppänen24,42 s
Lähtö 68: whippet U > 51 cm, urokset, Ratamestaruus, A-finaali, 350 m
1.2854NOPURIN JACK SPARROWSSVKMinna Vekkeli, Janne Vekkeli23,40 s * W-H RM 2016
2.2532MAXWIN HOOLIGANTVKPaula Stenroos, Jaakko Stenroos23,41 s *
3.2702MAXWIN INVICTUSW-HKerttu Tuomi, Tuomas Tuomi23,41 s *
4.2856NOPURIN SNOOP DOGGW-HAnne Jokisalo23,43 s *
5.2855NOPURIN SYLVESTER STALLONESSVKJohanna Jäntti, Johanna Kakko23,68 s *
6.2866PALETIN CANDYKINGPVKJohanna Kuoso, Jari Rämö24,26 s
Lähtö 69: whippet, urokset, Ratamestaruus, A-finaali, 350 m
1.2663INDIAN HILL'S ARAMISOSVKHJari Forsstén23,3 sW-H RM 2016, Käsiaika
2.2758INDIAN HILL'S GAMEOVEROSVKHJyrki Ruotsalainen, Satu Ruotsalainen, Tatu Ruotsalainen-Ei aikaa
3.2699MAXWIN INDIESSVHTiina Pitkänen-Ei aikaa
4.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala-Ei aikaa
5.2698MAXWIN IMPMOSHAnne Saastamoinen-Ei aikaa
6.2528PALETIN TEEMATVKKaisa Koski-Ei aikaa
Lähtö 70: whippet, nartut, Ratamestaruus, A-finaali, 350 m
1.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo23,47 s * W-H RM 2016
2.2800CHASING LANE'S GOING FOR GOLDHVKKai Karjalainen, Heidi Kero23,73 s *
3.2726OF STREAMLINE KEROSENEHVKSusanna Valli23,79 s *
4.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti24,00 s * SERTK
5.2898PALETIN CUPCAKEHVKMonica Eriksson24,10 s *
6.2782WEIKOTIN WT-CARITALLRaija Raussi24,15 s *