29.06.2014 Tampere, Avoin kansainvälinen kilpailu, MM-14 karsintakilpailu

Ylituomarin kertomus:

PVK järjesti 29.6.2014 Tampereen Kaupin vinttikoiraradalla kansainvälisen "MM-kenraalijuoksut", jotka toimivat myös MM-14 karsintakilpailuna. Sää oli koko kilpailun ajan kolea (10-13 astetta) ja vettä tihutti koko kilpailun ajan. Kisa alkoi klo 12.00 ja viimeinen lähtö juostiin 17.33, tämän päälle vielä palkintojen jako. Lähtöjä kaikkiaan 44 jakautuen 8 rodun kesken sisältäen 184 suoritusta. Tuomaristo joutui diskaamaan 6 koiran suorituksen. Vintyt ry:n erikoispalkinto jaettiin rataennätyksen juosseelle unkarinvinttikoira Csaba O'Hungarikumille. Järjestelyt erinomaiset ja toimihenkilöt päteviä. Pienenä vinkkinä: MM-kisoissa kannattaa videoida kaikki lähdöt, jos tuomaristo haluaa tarkistaa jonkun tietyn tilanteen. Onnistunut kilpailutapahtuma josta jäi hyvä maku.

Ylituomari Jouko Huovinen

* merkityt ajat ovat KV-aikoja. SERTK merkitään ainoastaan yhdelle koiran KV-ajalle per kilpailu. Jos koira saa kokeesta DISKin yhdellekään sen KV-ajalle ei merkitä SERTK:ta.

Lähtö 1: whippet, nartut, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti23,257 s * SERTK
2.1980FINLADY V. DIA-ROBINNEMOSHJanne Tuominen24,127 s * SERTK
3.2513BLACKBITCH'S LONG KISS GOODNIGHTHVKAnne Oljemark24,612 s
Lähtö 2: whippet, nartut, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2050ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTELLEeva Salmela, Lasse Salmela23,348 s * SERTK
2.2420ANKAA SPEEDY STARPVKHanna Kytömäki, Sami Kytömäki24,052 s * SERTK
3.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONLLMarjo Stöckell24,113 s * SERTK
Lähtö 3: whippet, nartut, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo22,888 s * SERTK
2.2309BERENIKE V.D. WATERRAMPVKMaria Malvisalo-Jauhiainen, Juha Jauhiainen24,109 s * SERTK
3.2524EFFLORESCO'S KHIMAIRAW-HAnna-Elisa Liinamo24,129 s * SERTK
Lähtö 4: whippet, nartut, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2281SATTUMAN BJ-MARTTAPVKHanna Kytömäki, Sami Kytömäki23,609 s * SERTK
2.2692MAXWIN ISADORAPVKPasi Malinen, Helena Malinen23,761 s * SERTK
3.2686INDIAN HILL'S ADELINELLLaura Valkama, Tomas Andersson24,179 s * SERTK
Lähtö 5: whippet, nartut, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2220OOCHIGEA'S IZBYIROCESW-HMari Iivonen-Forsstén23,585 s * SERTK
2.2673OF STREAMLINE KINETIC ARTLLMarjo Stöckell24,081 s * SERTK
3.2680PALOMA VLAPANK-SVKKTeemu Seppänen24,137 s * SERTK
Lähtö 6: whippet, nartut, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti23,530 s * SERTK
2.2359CULANN'S ONTAPVKKirsi Silvan23,538 s * SERTK
3.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark24,055 s * SERTK
Lähtö 7: whippet, nartut, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2537PALETIN TUUTIKKIPVKLeena Hursti23,433 s * SERTK
2.2403BARCHABELL'S KATHARSISLLMari Iivonen-Forsstén23,757 s * SERTK
3.2427MAXWIN GAMMAW-HEmmi Syrjänen24,505 s
Lähtö 8: whippet, urokset, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 9: whippet, urokset, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo22,711 s * SERTK, RE
2.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela23,031 s * SERTK
3.2578MAXWIN HIPHOPSSVKHanne-Mari Jantunen23,319 s * SERTK
Lähtö 10: whippet, urokset, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2355EFFLORESCO'S KAJANOSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen22,725 s * SERTK
2.2332BRONA V.D. WATERRAMPVKTuula Malvisalo, Erkki Ruusunen23,421 s * SERTK
3.2574PALETIN TEQUILAPVKBirgitta Lepistö23,758 s * SERTK
Lähtö 11: whippet, urokset, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2200SATTUMAN BJ-JOE KIDDPVKVirve Keltakangas, Kari Keltakangas23,459 s * SERTK
2.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist23,645 s * SERTK
3.2551SÖKÖVINTIN CG-HUULI-VEIKKOHVKKati Hummelin23,732 s * SERTK
Lähtö 12: whippet, urokset, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,012 s * SERTK
2.2160KIITURIN NN-REMY MARTINSSVKTarja Seppänen23,562 s * SERTK
3.2528PALETIN TEEMATVKKaisa Koski23,776 s * SERTK
4.2510PALETIN TEETEEW-HMerja Lautala, Jorma Lautala24,409 s
Lähtö 13: etnankoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2597TULIMAAN MIA CONTESSATVKSanna Koponen29,054 s * SERTK
2.2377VESPINJA'S FORTUNATAHVKTiina Perälä29,289 s * SERTK
3.2413TULIMAAN HER HIGHNESSTVKSanna Koponen29,407 s * SERTK
4.2487COLISTO'S ISOLA DI SICILIAPVKKaisa Kurki, Risto Kurki29,710 s
5.2418MARISLA'S AMANTEALVKHJorma Ylinen, Pasi Raak31,401 s
Lähtö 14: etnankoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 15: italianvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2356VILPERTIN DANZASICTaru Kiuru28,244 s * SERTK, RE
2.2691PIKKUNEIDIN DONATELLA DIAMELLAPVKKitte Lampola, Sakari Lampola34,548 s
-.2569KURNOUS BUTTERFLYMOSHMarie Willo-DISK
Lähtö 16: italianvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2344TULIJÄRVEN GITTEHVKMarie Willo30,888 s
2.2636YLLADIAN CE'NEDRAHVKLeena Jääskelä32,322 s
3.2651KURNOUS CHILLSanna Strang32,361 s
Lähtö 17: italianvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 350 m
1.2612TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINENPVKTaru Uuttu30,829 s
2.2379SOLTAR'S ROCK N' ROLLHVKOlga Raukola31,268 s
3.2508GOD SAVE THE QUEEN DE MAGISTRISMOSHMarie Willo33,387 s
Lähtö 18: saluki, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2641KIANOUSH Y-SHIRVANPVKSeija Kotti-Rantala33,143 s * SERTK, Luopui semifinaalista
2.2187SHARRAQUE ASVINNK-SVKKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä33,795 s * SERTK
3.2658AAVATUULEN AMORFINA NEMEAHPVKMervi Mäkinen49,998 s
Lähtö 19: saluki, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2269YUZAK SONBOLLLAntero Niemelä35,420 s
2.2656SALMANAZAR ABDUL TOOTLESPVKVuokko Liius-Ei aikaa
-.2366DYYNIEN JELAL JAWHARPVKSeija Kotti-Rantala-DISK
Lähtö 20: saluki, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2477RUWEIS HAYTHAMS-KVHMinna Pikkarainen, Kari Pikkarainen33,300 s * SERTK
2.2665CARAVAN DHUU DAWARSSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä35,053 s
-.2417KHRONOS MIN AL ASIFETVKSeija Lehmusto-DISK
Lähtö 21: afgaaninvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
Peruttu
Lähtö 22: sloughi, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2257ALWAAHID ALZANAHVKSusanna Korpela, Janne Korpela35,101 s
2.2684HARANI EL NADIYA DE LA BERONDIEREPVKTiia Kaitala35,530 s
3.2392ELEGANTIN MUSKOVIITTIHVKUlla Mäkinen35,642 s
4.2419ELEGANTIN MAGNETIITTIPVKTiia Kaitala36,673 s
5.2479ELEGANTIN MERIPIHKAPVKNoora Vilén37,319 s
Lähtö 23: englanninvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2643RUN-UP WILD CRANBERRYK-SVKKNina Heinäaho29,927 s * SERTK
2.2642RUN-UP RUFFLE BABYK-SVKKNina Heinäaho30,198 s
3.2147BLACK-WIDOWPVKKati Tammisalo35,496 s
-.2594WHISKERS TORUKLLHanna Tienhaara-LOUK
Lähtö 24: unkarinvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
Peruttu
Lähtö 25: unkarinvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2687CSABA ÓHUNGARIKUMHVKHeidi Husu, Teppo Husu32,249 s * SERTK, RE
2.2214AVENINA'S BIVALYPVKSaara Kauppinen, Ville Kauppinen32,890 s * SERTK
3.2679EGYETLEN ARANY ALMAOSVKHJonna Kuronen32,986 s * SERTK
4.2689PRIMADA FULL-BLOODED HUNTERSUNCatarina Wikström-Ivaskevicius34,024 s
Lähtö 26: unkarinvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2681HAJNALI TEJSZÍNHABOS KAKAÓLLJanica Ström33,479 s
2.2633VADÁSZOK RÉME AKKORDHVKErja Holman33,571 s
3.2165HAJNALI TEJESKAVELLJanica Ström33,726 s
4.2652TIGRISBUNDAS EGOTUZSUPIda Salonen, Toni Hollt33,814 s
Lähtö 27: venäjänvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2638CHARLOTTE'RUSSE OTHILIA ORLOVSKAYAPVKKati Tammisalo35,451 s
2.2531KRIKOROVA ELLIPVKRitva Kähkönen36,373 s
3.2701GOSHAGA JUSTSO MISS TOTALISMIVIKSAnna Terho37,210 s
Lähtö 28: venäjänvinttikoira, Ensimmäinen aikajuoksu, 480 m
1.2596ZIVANOVA'S BYJENA MINKAMIVIKSAnna Terho33,722 s * SERTK, RE
2.2707ANNA-SU YEVGENI RUSHSSVKLeena Sulkumäki36,355 s
3.2674ANNA-SU YASMA-BIELKALLAnssi Saarinen, Annina Haili-Saarinen36,773 s
Lähtö 29: whippet, nartut, Toinen aikajuoksu, 350 m
1.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark23,893 s *
2.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONLLMarjo Stöckell23,909 s *
3.2427MAXWIN GAMMAW-HEmmi Syrjänen24,394 s
4.1980FINLADY V. DIA-ROBINNEMOSHJanne Tuominen24,430 s
Lähtö 30: whippet, nartut, Toinen aikajuoksu, 350 m
1.2524EFFLORESCO'S KHIMAIRAW-HAnna-Elisa Liinamo24,214 s
2.2309BERENIKE V.D. WATERRAMPVKMaria Malvisalo-Jauhiainen, Juha Jauhiainen24,230 s
3.2673OF STREAMLINE KINETIC ARTLLMarjo Stöckell24,290 s
4.2680PALOMA VLAPANK-SVKKTeemu Seppänen24,651 s
Lähtö 31: whippet, nartut, Toinen aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 32: whippet, nartut, Toinen aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 33: whippet, nartut, Toinen aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 34: whippet, nartut, Toinen aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 35: whippet, nartut, Toinen aikajuoksu, 350 m
Peruttu
Lähtö 36: italianvinttikoira, Semifinaali, 350 m
1.2356VILPERTIN DANZASICTaru Kiuru28,416 s *
2.2636YLLADIAN CE'NEDRAHVKLeena Jääskelä34,546 s
3.2379SOLTAR'S ROCK N' ROLLHVKOlga Raukola36,107 s
-.2691PIKKUNEIDIN DONATELLA DIAMELLAPVKKitte Lampola, Sakari Lampola-KESK
Lähtö 37: italianvinttikoira, Semifinaali, 350 m
1.2612TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINENPVKTaru Uuttu30,682 s
2.2344TULIJÄRVEN GITTEHVKMarie Willo31,399 s
3.2651KURNOUS CHILLSanna Strang32,749 s
4.2508GOD SAVE THE QUEEN DE MAGISTRISMOSHMarie Willo33,542 s
Lähtö 38: etnankoira, Semifinaali, 350 m
Peruttu
Lähtö 39: etnankoira, Semifinaali, 350 m
Peruttu
Lähtö 40: saluki, Semifinaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 41: saluki, Semifinaali, 480 m
Peruttu
Lähtö 42: unkarinvinttikoira, Semifinaali, 480 m
1.2687CSABA ÓHUNGARIKUMHVKHeidi Husu, Teppo Husu32,655 s *
2.2681HAJNALI TEJSZÍNHABOS KAKAÓLLJanica Ström33,348 s
3.2633VADÁSZOK RÉME AKKORDHVKErja Holman33,915 s
4.2689PRIMADA FULL-BLOODED HUNTERSUNCatarina Wikström-Ivaskevicius34,531 s
Lähtö 43: unkarinvinttikoira, Semifinaali, 480 m
1.2679EGYETLEN ARANY ALMAOSVKHJonna Kuronen32,346 s *
2.2214AVENINA'S BIVALYPVKSaara Kauppinen, Ville Kauppinen32,836 s *
3.2165HAJNALI TEJESKAVELLJanica Ström33,530 s
4.2652TIGRISBUNDAS EGOTUZSUPIda Salonen, Toni Hollt33,713 s
Lähtö 44: whippet, urokset, Semifinaali, 350 m
1.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo23,006 s *
2.2200SATTUMAN BJ-JOE KIDDPVKVirve Keltakangas, Kari Keltakangas23,619 s *
3.2332BRONA V.D. WATERRAMPVKTuula Malvisalo, Erkki Ruusunen23,815 s *
4.2528PALETIN TEEMATVKKaisa Koski24,214 s
5.2510PALETIN TEETEEW-HMerja Lautala, Jorma Lautala24,386 s
Lähtö 45: whippet, urokset, Semifinaali, 350 m
1.2355EFFLORESCO'S KAJANOSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen22,929 s *
2.2160KIITURIN NN-REMY MARTINSSVKTarja Seppänen23,498 s *
3.2578MAXWIN HIPHOPSSVKHanne-Mari Jantunen23,580 s *
4.2574PALETIN TEQUILAPVKBirgitta Lepistö23,758 s *
Lähtö 46: whippet, urokset, Semifinaali, 350 m
1.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela23,436 s *
2.2551SÖKÖVINTIN CG-HUULI-VEIKKOHVKKati Hummelin23,567 s *
3.2285PALETIN SOULMANK-SVKMerja Lautala, Jorma Lautala23,579 s *
4.2290PALETIN SUPER TROUPERW-HIda-Maria Björkqvist23,755 s *
Lähtö 47: whippet, nartut, Semifinaali, 350 m
1.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo22,937 s *
2.2220OOCHIGEA'S IZBYIROCESW-HMari Iivonen-Forsstén23,631 s *
3.2618OF STREAMLINE MASSIVE MISSIONLLMarjo Stöckell24,071 s *
4.2420ANKAA SPEEDY STARPVKHanna Kytömäki, Sami Kytömäki24,158 s *
5.2359CULANN'S ONTAPVKKirsi Silvan24,311 s
6.2680PALOMA VLAPANK-SVKKTeemu Seppänen24,496 s
Lähtö 48: whippet, nartut, Semifinaali, 350 m
1.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti23,133 s *
2.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti23,664 s *
3.2281SATTUMAN BJ-MARTTAPVKHanna Kytömäki, Sami Kytömäki23,767 s *
4.2673OF STREAMLINE KINETIC ARTLLMarjo Stöckell24,177 s *
5.2524EFFLORESCO'S KHIMAIRAW-HAnna-Elisa Liinamo24,245 s
6.2365BLACKBITCH'S BOOGIE NIGHTSK-SVKAnne Oljemark24,848 s
Lähtö 49: whippet, nartut, Semifinaali, 350 m
1.2050ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTELLEeva Salmela, Lasse Salmela23,377 s *
2.2537PALETIN TUUTIKKIPVKLeena Hursti23,856 s *
3.2403BARCHABELL'S KATHARSISLLMari Iivonen-Forsstén23,912 s *
4.2692MAXWIN ISADORAPVKPasi Malinen, Helena Malinen24,077 s *
5.1980FINLADY V. DIA-ROBINNEMOSHJanne Tuominen24,526 s
6.2309BERENIKE V.D. WATERRAMPVKMaria Malvisalo-Jauhiainen, Juha Jauhiainen24,623 s
Lähtö 50: englanninvinttikoira, FINAALI, 480 m
1.2643RUN-UP WILD CRANBERRYK-SVKKNina Heinäaho30,079 s
2.2642RUN-UP RUFFLE BABYK-SVKKNina Heinäaho30,385 s
3.2147BLACK-WIDOWPVKKati Tammisalo31,602 s
Lähtö 51: afgaaninvinttikoira, FINAALI, 480 m
Peruttu
Lähtö 52: sloughi, FINAALI, 480 m
1.2684HARANI EL NADIYA DE LA BERONDIEREPVKTiia Kaitala35,977 s
2.2257ALWAAHID ALZANAHVKSusanna Korpela, Janne Korpela36,264 s
3.2392ELEGANTIN MUSKOVIITTIHVKUlla Mäkinen36,266 s
4.2419ELEGANTIN MAGNETIITTIPVKTiia Kaitala37,444 s
5.2479ELEGANTIN MERIPIHKAPVKNoora Vilén40,012 s
Lähtö 53: saluki, FINAALI, 480 m
1.2187SHARRAQUE ASVINNK-SVKKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä34,527 s CACIL
2.2477RUWEIS HAYTHAMS-KVHMinna Pikkarainen, Kari Pikkarainen36,404 s V-CACIL
-.2658AAVATUULEN AMORFINA NEMEAHPVKMervi Mäkinen-KESK
-.2269YUZAK SONBOLLLAntero Niemelä-KESK
-.2656SALMANAZAR ABDUL TOOTLESPVKVuokko Liius-DISK
-.2665CARAVAN DHUU DAWARSSAKHanna Ojanperä, Arto Ojanperä-DISK
Lähtö 54: unkarinvinttikoira, FINAALI, 480 m
1.2679EGYETLEN ARANY ALMAOSVKHJonna Kuronen32,593 s * CACIL
2.2687CSABA ÓHUNGARIKUMHVKHeidi Husu, Teppo Husu32,636 s * V-CACIL
3.2214AVENINA'S BIVALYPVKSaara Kauppinen, Ville Kauppinen33,090 s
4.2681HAJNALI TEJSZÍNHABOS KAKAÓLLJanica Ström33,628 s
5.2633VADÁSZOK RÉME AKKORDHVKErja Holman33,894 s
6.2165HAJNALI TEJESKAVELLJanica Ström34,312 s
Lähtö 55: venäjänvinttikoira, FINAALI, 480 m
1.2638CHARLOTTE'RUSSE OTHILIA ORLOVSKAYAPVKKati Tammisalo37,379 s CACIL
2.2674ANNA-SU YASMA-BIELKALLAnssi Saarinen, Annina Haili-Saarinen38,940 s V-CACIL
3.2707ANNA-SU YEVGENI RUSHSSVKLeena Sulkumäki40,062 s
-.2701GOSHAGA JUSTSO MISS TOTALISMIVIKSAnna Terho-KESK
-.2596ZIVANOVA'S BYJENA MINKAMIVIKSAnna Terho-KESK
-.2531KRIKOROVA ELLIPVKRitva Kähkönen-DISK
Lähtö 56: italianvinttikoira, FINAALI, 350 m
1.2356VILPERTIN DANZASICTaru Kiuru29,169 s * CACIL
2.2612TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINENPVKTaru Uuttu31,837 s V-CACIL
3.2651KURNOUS CHILLSanna Strang33,491 s
4.2636YLLADIAN CE'NEDRAHVKLeena Jääskelä33,539 s
-.2379SOLTAR'S ROCK N' ROLLHVKOlga Raukola-KESK
-.2344TULIJÄRVEN GITTEHVKMarie Willo-KESK
Lähtö 57: etnankoira, FINAALI, 350 m
1.2413TULIMAAN HER HIGHNESSTVKSanna Koponen28,990 s *
2.2377VESPINJA'S FORTUNATAHVKTiina Perälä29,290 s *
3.2487COLISTO'S ISOLA DI SICILIAPVKKaisa Kurki, Risto Kurki29,722 s
4.2597TULIMAAN MIA CONTESSATVKSanna Koponen-Ei aikaa
-.2418MARISLA'S AMANTEALVKHJorma Ylinen, Pasi Raak-DISK
Lähtö 58: whippet, urokset, FINAALI, 350 m
1.2355EFFLORESCO'S KAJANOSW-HHeli Koskinen, Kai Mäkinen23,009 s * CACIL
2.2256ELKO RIVER DU TEPEE D'AMOURW-HThomas Sommardahl, Antti Ruotsalo23,062 s * V-CACIL
3.2504APPLE GARDEN'S CARPE DIEMHVKEeva Salmela, Lasse Salmela23,901 s *
4.2200SATTUMAN BJ-JOE KIDDPVKVirve Keltakangas, Kari Keltakangas23,904 s *
5.2160KIITURIN NN-REMY MARTINSSVKTarja Seppänen23,932 s *
6.2551SÖKÖVINTIN CG-HUULI-VEIKKOHVKKati Hummelin24,100 s *
Lähtö 59: whippet, nartut, FINAALI, 350 m
1.2518MAXWIN HULABALOOSSVKJohanna Kakko, Johanna Jäntti23,332 s * CACIL
2.2050ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTELLEeva Salmela, Lasse Salmela23,530 s * V-CACIL
3.2537PALETIN TUUTIKKIPVKLeena Hursti23,799 s *
4.2501HILTON DU PACK DE LA JETW-HAnne Jokisalo24,024 s *
5.2220OOCHIGEA'S IZBYIROCESW-HMari Iivonen-Forsstén24,028 s *
6.2288PALETIN SAVANNAHPVKLeena Hursti24,177 s *